Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Запитання та відповіді

  Шановні підприємці!

  Звертаємо Вашу увагу, що якість відповіді залежить від якості заданого питання.
  Тому, будь ласка, описуйте ситуацію якомога повніше аби уникнути потреби уточнень, дописувань, непорозумінь та неефективного використання Вашого часу.

  Задати питання

  ✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸✸

  Дата: 29.07.2021 р

  Питання:

  Який термін подання звітності ліквідаційної платника єдиного податку?

  Відповідь:

  Упродовж 40 календарних днів після закінчення кварталу у якому була подана заява про ліквідацію ФОП,
  потрібно подати ліквідаційні звіти.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 25.07.2021 р

  Питання:

  ФОП на єдиному подотку,3 група, є найманим працівником з травня місяця.Як подату декларацію за 1півріччя?Що вказувати в графі доходи?

  Відповідь:

  У податковій декларації платника єдиного податку у графі доходи відображається сума отриманиих ФОП доходів за 6 місяців 2021 року. Заробітна плата у цій декларації не відображається.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 09.07.2021 р

  Питання:
  Доброго дня,  підкажіть будь ласка, я ФОП  і одночасно був найманим працівником, Я припинив свою діяльність у травні 2021 згідно процедурі подав декларацію і звіт по ЄСВ, у звіт вказав тільки один місяць сплати у травні, до травня за мене ЄСВ платило підприємство, декілька разів подавав приходила помилка, може цей звіт додаток не потрібно подавати?

  Відповідь:
  Звіт з ЄСВ при припиненні діяльності не формують і не подають ФОПи, що отримують пенсію за віком або належать до осіб з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058-IV та отримували відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу і не висловили бажання бути платником ЄСВ на умовах добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
  Отже, у Вашому випадку звіт з ЄСВ при ліквідації ФОП подавати потрібно.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 22.04.2021 р.

  Питання:

  Доброго дня, з 1 січня 2021 року набрали чинності зміни в оплдаткуванні щодо сплати ЄСВ. Я є підприємцем і одночасно найманим працівником, тому ЄСВ за себе не сплачую. А в податковому кабінеті суми сплати ЄСВ за себе за перший квартал не бачу. Які повинні бути мої дії, щоб ЄСВ з місця роботи зарахувався в кабінет? і де можна це побачити? Дякую.

  Відповідь:

  Згідно зі ст.20 “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” №2464-VI від 08.07.2010р. у податківців є доступ до персоніфікованих даних про зарплату, на яку роботодавцем нарахований/сплачений ЄСВ. В електронному кабінеті платика податків ФОП не відображається нарахування чи сплата ЄСВ роботодавцем. Нарахування в кабінеті ФОП з’являється після подання річного звіту з єдиного соціального внеску.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 22.03.2021 р.

  Питання:

  Я партнер компании Эйвон,СПД, хочу перейти по договору ГПД, прошу роз’яснити процедуру перехода.

  Відповідь:

  Для переходу надання послуг від ФОП до договору ЦПХ є два варіанти:
  1. Закрити ФОП. Для закриття ФОП необхідно:

  • Подати заяву про припинення підприємницької діяльності до будь-якого держреєстратора або онлайн в кабінеті громадянина “Дія”.
  • Потім подати ліквідаційну звітність до контролюючих органів за місцем реєстрації (ФОП-загальносистемник – протягом 3️0 календарних днів з дати припинення. ФОП-спрощенець – 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу).Звіт з ЄСВ необхідно подати протягом 30 календарних днів з дати припинення.
  • Далі сплатити єдиний податок та ЄСВ за повний місяць, в якому подано заяву держреєстратору, та провести остаточні розрахунки.
  • Потім закрити рахунок, отримати виписки про рух коштів на рахунках за останні 3 роки та знятись з обліку в контролюючих органах.

  Датою припинення діяльності ФОП вважають дату державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такого ФОП в Єдиному державному реєстрі.

  2. Укласти договір ЦПХ і кошти отримувати не на розрахунковий рахунок ФОП, а на рахунок фізичної особи.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 05.03.2021 р.

  Питання:
  Здравствуйте! Я партнер компании Эйвон. Оформляю СПД. У меня есть инвалидность 1 группы. Скажите пожалуйста, обязана ли я платить ЕСВ и какие есть для меня льготы в налогообложении и сколько мне нужно буде платить налогов?

  Відповідь:

  Відповідно до ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №2464-VI  від 08.07.2010р., звільняються від сплати за себе єдиного внеску, зокрема, фізичні особи – підприємці ….які є особами з інвалідністю (вік, як і група інвалідності, у цьому випадку значення не мають). Про отримання статусу інваліда та виникнення права на ЄСВ-пільгу повідомте податківців. Для цього потрібно подати письмову заяву довільної форми з відповідними підтверджуючими документами.
  А от щодо сплати єдиного податку, жодних пільг для підприємців з інвалідністю не передбачається. Сума сплати єдиного податку залежить від групи ФОП: III група – єдиний податок у розмірі 5% доходу.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 19.02.2021 р.

  Питання:

  Добрый день! После выхода на пенсию и увольнения с основного места работы я обратилась в пенсионный фонд с вопросом: “Почему мне как другим пенсионерам не делают перерасчет и надбавку к пенсии?”
  Мне ответили, что  я числюсь у них работающим пенсионером по факту сотрудничества с кампанией Эйвон. Еще меня попросили предоставить им информацию, как по данным СПОВ проходит отчет о сотрудничестве с кампанией? Сколько рабочих дней в месяц мне ставят?
  Эта информация им нужна для следующего перерасчета.
  Буду Вам очень благодарна за ответ.
  И скажите, пожалуйста, где я могу его прочитать?

  Відповідь:

  Згідно з ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  №1058-IV від 09.07.2003р., у тому разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжує працювати, перерахунок пенсії здійснюється з урахуванням не менш, як 24 місяці страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислено пенсію.

  Страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
  Мінімальний страховий внесок залежить від суми мінімальної заробітної плати.
  У 2020 році мінімальна заробітна плата та мінімальний страховий внесок були:

  • з 01.01.2020р. по 31.08.2020р –  4723 (мінімальний страховий внесок = 4723*22%= 1039,06 грн)
  • з 01.09.2020р. по 31.12.2020р. = 5000 (мінімальний страховий внесок  = 5000*22% = 1100,00 грн)
  • з 01.01.2021р. = 6000 (мінімальний страховий внесок – 1320 грн)

  При роботі з Компанією Ейвон Ви отримуєте саме дохід на підставі цивільно-правового договору, який не є заробітною платою. При нарахуванні Вам доходу Компанія нараховує та сплачує до бюджету суму єдиного соціального внеску у розмірі 22% на суму Вашого доходу.

  Страховий стаж обчислюється в місяцях.
  Повний чи неповний місяць зараховується до страхового стажу в залежності від суми ЄСв, яка була сплачена у відповідному місяці.
  Якщо за місяць в якому особа отримала дохід, сума страхового внеску перевищила суму мінімального внеску: зараховуються до страховго старжу цілий місяць. При цьому, мова йде про зарахування не робочих днів, а саме календарних днів місяця.

  Якщо за місяць, у якому було отримано дохід, сума ЄСву склала суму, меншу за мінімальний внесок ЄСв, місяць буде зарахований до страхового стажу пропорційно.
  Наприклад, якщо мінімальний внесок ЄСВ складає 1320 грн, а Ви отримали дохід у січні 2021 р 5000 грн (відповідно сплачено ЄСВ було за договором ЦПХ 5000*22%=1100 грн), то січень буде зарахований до страхового стажу не повністю, а пропорційно сплаченій сумі ЄСВ: 1100/1320=0,83, тобто буде зараховано не цілий місяць, а 0,83 місяця.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 11.02.2021 р

  Питання:
  Я пенсионер. Я вышла на пенсию в 50 лет. Мне назначена специальная пенсия ,так как у меня ребенок инвалид и инвалидность была установлена до 3- лет. я имею право выйти на пенсию в 50 лет. На данный момент я получаю эту спец пенсию. У меня вопрос если я оформлю сейчас ФОП мне надо будет платить пенсионный взнос или нет. Благодарю за ответ.

  Відповідь:
  Частиною четвертою ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями встановлено, що фізичні особи — підприємці, незалежно від обраної системи оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо вони отримують пенсію за віком … та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

  Відповідно до ст.17 Закону України «Про пенсійне забезпечення», жінки, які народили п`ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, а також матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми (п.«є» і «ж» ст.56).

  Отже, враховуючи вищезазначене, сплачувати єдиний внесок не потрібно.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 12.01.2021 р.

  Питання:
  Доброго дня, мене цікавить питання сплати ЄСВ підприємцями, які працюють на основному місці роботи і за них роботодавець теж платить ЄСВ. Чи правда, що з 1 січня 2021 року такі підприємці можуть не платити за себе ЄСВ і яким чином це відобразити в податковій? Так як консультувалися у спеціаліста з податкової, і він про зміну до закону не чув

  Відповідь:

  Відповідно до п.6 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №2464-VI 08.07.2010р. (далі – Закон 2464) зі змінами, що набули чинності з 1 січня 2021, підприємці які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

  Отже, починаючи з січня 2021 року звільняються від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе підприємці, які одночасно працюють на основному місці роботи.
  Умовою звільнення підприємця від сплати ЄСВ за себе є сплата його роботодавцем ЄСВ за нього у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Мінімальний страховий внесок визначається в розмірі 22% від мінімальної заробітної плати та у 2021 році становить 1320 грн. (6000 грн.*22%).

  Такі зміни стосуватимуться як підприємців на єдиному податку.
  Звільнення від ЄСВ буде відображено податковими органами в електронному кабінеті платника податку, тобто не буде нараховуватися.

  Рекомендовано, перевіряти правильність нарахування ЄСВ в електронному кабінеті з метою уникнення недоїмки, адже підприємець не завжди має інформацію щодо сплати роботодавцем мінімального ЄСВ за нього.

  Наприклад, якщо ФОП працює на основному місцю роботи і в січні 2021 року перебуває у відпустці без збереження заробітної плати в зв’язку з запровадженням карантину, тоді за січень 2021 року роботодавцем не буде сплачено мінімального ЄСВ і у ФОП виникає обов’язок сплатити ЄСВ за себе.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 23.12.2020 р.

  Питання: Мій партнер працює по договору ЦПД з компанією Ейвон.
  Нещодавно її обрали секретарем міської ради.
  Чи може вона продовжувати діяльність по договору ГПД чи потрібно зробити передачу “бізнесу” на родича?

  Відповідь: Згідно з п. 2 ст. 50 Закону України “Про місцеве самоврядування” від 21.05.1997р.
  № 280/97-ВР  секретар  міської ради не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.

  Тобто, працювати за договором ЦПХ та отримувати доходи від надання послуг після обрання секретарем міської ради Партнер не має права.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 15.12.2020 р.

  Питання: Здравствуйте. Я сотрудничаю с компанией ЄЙВОН, по ГПД. Могу ли расчитывать на оформление пособия для малообеспеченных семей в Соц. службе? Нужно справки о доходах с места работы, а ЭЙВОН таких справок не даёт. Спасибо

  Відповідь:

  Відповідно до ч.4 ст.202 та ч.1 ст.626 ЦКУ, цивільно-правовий договір – це домовленість (правочин) двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Цивільно-правовий договір є однією з підстав виникнення зобов’язальних правовідносин (п.1 ч.2 ст.11, ч.2 ст.509 ЦКУ).

  Звертаємо Вашу увагу, що цивільно-правовий та трудовий договори відрізняються, а саме:

  • за цивільно-правовим договором передбачається виконання конкретних робіт або надання послуг. У договорі прописано завдання, строки його виконання, результат, який від вас розраховує отримати
   замовник. Ви працюєте за власним графіком і можете не підпорядковуватися графіку й режиму роботодавця;
  • за трудовим договором людина регулярно виконує обов’язки з урахуванням посади й кваліфікації. Договір може бути строковим або безстроковим. Ви працюєте за графіком, дотримуєтеся режиму і графіка роботи.
   Головне: за працівника відповідає роботодавець, а виконавець за ЦПД самостійно несе ризики, пов’язані з виконанням зобов’язань за договором. Особа відповідає за своїми обов’язками, пов’язаним з госпдіяльністю, усім своїм майном (ст.52 ЦКУ).

  Отже, по суті отримати таку довідку від підприємства, з яким Ви співпрацюєте неможливо.

  Відповідно до п.2 постанови КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» №250 від 24.02.2003р., державна соціальна допомога призначається і виплачується малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України та з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім’ї.
  Крім того, варто звертати увагу на п.10 Постанови 250, у якій зазначено перелік критеріїв, державна соціальна допомога на які НЕ призначається.

  Відповідно до пп.2 п.5 Постанови 250,  для призначення державної соціальної допомоги уповноважений представник малозабезпеченої сім’ї, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або іншим документом, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), подає зокрема …декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики.

  Підпунктом 3 п.5 Постанови 250 зазначається, що довідку про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру.

  Враховуючи вищезазначене, можемо зробити висновок про те, що:

  • розраховувати на допомогу Ви можете, якщо підпадаєте під критерій, щодо виплати державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та НЕ підпадаєте під перелік критеріїв п.10 Постанови 250;
  • довідка про доходи потрібна лише в разі того, якщо в органах ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування відсутні відомості про доходи, зазначені в декларації.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 08.12.2020 р.

  Питання:  Я партнер Компании, СПД. Стала получать с 50 лет пенсию по возрасту пожизненно как мать ребенка – инвалида детства. В выплате помощи за карантин мне отказано. Теперь нововведения 2021года. Обязана ли я продолжать  платить ЕСВ?

  Відповідь:
  Законом України від 13.05.2020р. №592-IX внесено зміни до Закону України від 08.07.2010р. №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, а саме:

  ст.4 доповнено ч.6, де зазначено, що якщо фізичні особи – підприємці  мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

  Крім того, звільняються від сплати за себе єдиного внеску фізичні особи — підприємці  якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

  Отже, враховуючи вищезазначене, Вам ЄСВ сплачувати потрібно.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 01.12.2020 р.

  Питання: Прошу разьяснить, надо ли устанавливать РРО Партнерам Эйвон (ФОП 3я группа един. налог), которые получают от компанииЭйвон комиссионное вознаграждение за услуги и не имеют точек продаж продукции???

  Відповідь: згідно з п.61 розд. ХХ Податкового кодексу України, до 1 січня 2021 року РРО та/або ПРРО НЕ застосовуються ФОП – платниками єдиного податку 3 групи незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1,0 млн.грн, крім тих, які здійснюють:
  реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення. Отже, якщо Ваш дохід не перевищує 1,0 млн.грн, застосовувати РРО не потрібно. Якщо ж Ваш дохід перевищив 1,0 млн.грн, то відповідно до вимог ПКУ – Ви повинні встановити РРО.
  Порядок застосування/незастосування  РРО/ПРРО визначає ЗУ №265/95-ВР.
  ЗУ №265/95-ВР містить два пункти, які стосуються ФОП -єдинників:
  п.6 ст.9: РРО та /або ПРРО можуть не застосовуватись при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (ФОП), які не застосовують РРО та/або ПРРО відповідно до ПКУ.

  У цьому норми ЗУ №265/95-ВР узгоджуються з нормами ПКУ.

  Водночас, згідно з вимогами п.12 ст. 9 ЗУ №265/95-ВР, РРО можна НЕ використовувати, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо).

  Тобто, ПКУ і ЗУ №265/95-ВР не погоджуються один з одним. Крім того, ЗУ №265/95-ВР як приклади наводить лише місця в яких можуть зберігатись і з яких можуть відпускатись товари, хоча в загальному випадку мова йде і про надання послуг також.

  На нашу думку, якщо Ви надаєте виключно послуги Компанії (товаром Ви не торгуєте), і:

  • конкретно визначеного місця надання послуг – у Вас немає, готівкових коштів за свої послуги Ви не отримуєте – то відповідно до ЗУ №265/95-ВР немає і обов’язку реєструвати РРО або ПРРО.
  • Вами визначено конкретне місце надання послуг, але готівкових коштів Ви за свої послуги не отримуєте –  то відповідно до ЗУ №265/95-ВР немає і обов’язку реєструвати РРО або ПРРО.

  Численні листи та індивідуальні податкові консультації ДПСУ протирічать один одному і жоден з таких документів не дає конкретної відповіді на подібні питання.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 01.12.2020 р.

  Питання: С 01.01.2021 вступают в силу изменения по ЕСВ согласно Закону №592-IX от 13.05.2020:

  • ✔ ФЛП ( на общей и упрощенной системе налогообложения ), которые являются наемными работниками, освобождены от уплаты за себя ЕСВ в месяце, за которые работодатель уплатил минимальный размер страхового взноса за них;
  • ✔ ФЛП ( кроме избравших упрощенную систему налогообложения ) не обязаны платить минимальный размер ЕСВ за месяцы, в которых ими не было получено дохода. Можно спросить как это относится к ЧП 3 гр. Что надо делать? Что означает не должны платить ЭСВ  …Если доход меньше прожиточного минимума?

  Відповідь: Ви абсолютно праві з приводу нововведень. Тепер “накладемо” їх на Вашу діяльність. ФОП на 3 групі є підприємцем, який обрав спрощену систему оподаткування.
  А отже, незалежно від того чи отримує такий ФОП дохід, чи не отримує – від сплати ЄСВ він не звільняється. Єдина можливість для  ФОП-єдинника не сплачувати ЄСВ – якщо він має основне міце роботи на якому його роботодавець сплачує ЄСВ у сумі, не меншій, ніж мінімальна.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 30.11.2020 р.

  Питання: У меня третья группа ФОП, доход ниже минимального, должна ли я платить ЕСВ с нового года?

  Відповідь: Законом України від 13.05.2020р. №592-IX з 01.01.2021 року вносяться зміни до п.2 ч. 1 ст.7 Закону України від 08.07.2010р. №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” відповідно до яких для ФОП (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства скасовується обов’язок сплачувати мінімальний розмір єдиного соціального внеску за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).

  Ви перебуваєте на спрощеній системі оподаткування, отож, для Вас нічого не змінюється: незалежно від того, отриманий дохід чи ні, Вам потрібно сплачувати ЄСВ у розрахунку з мінімальної бази оподаткування (п.3 ч.1 ст. 7 ЗУ№2464).
  Єдина можливість не платити ЄСВ: якщо Ви маєте основне місце роботи на якому роботодавець сплачує за Вас ЄСВ у розмірі не менше мінімального.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 30.11.2020 р.

  Питання: Якщо я працюючий ФОП і роботодавець сплачує за мене ЄСВ, я маю право з 1.01.2021 НЕ вносить сплату ЄСВ самостійно. Це закон який вже прийнято? Якщо так, як формувати в кінці 2021 року звіт з ЄСВ?

  Відповідь: Законом України від 13.05.2020р. №592-IX  внесено зміни до ст.4 Закону України від 08.07.2010р. №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, які доповнюють ч. 6, в якій зазначено: якщо ФОП …  мають основне місце роботи, то вони звільняються від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

  Такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої цим Законом.

  Зміни, внесені Законом №592, набирають чинності з 1 січня 2021 року.

  Щодо формування звіту за 2021 рік наразі жодних офіційних роз’яснень немає.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 11.11.2020 р.

  Питання: Подскажите,пожалуйста,сейчас продажи “упали”,комиссионные менее прожиточного минимума.Могу ли
  я не платить пенсионный сбор или надо закрывать ЧП?

  Відповідь: На жаль, жодних пільг щодо можливості несплати ФОПами ЄСВ за період червень-листопад 2020 року чинне податкове законодавство не надає. Не сплачувати ЄСВ можна було лише у березні, квітні, травні 2020 року.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 01.10.2020 р.

  Питання: Скажите пожалуйста
  Если я партнёр компании Эйвон,работаю по ГПД договору!
  Я являюсь многодетной мамой(4детей).Могу ли я иметь право на меньший налог с начисления зарплаты по ГПД?
  К кому я могу обратиться по этому вопросу и какие документы мне нужно предоставить?
  Буду благодарна за ваш ответ!

  Відповідь: Добрий день!
  Податкова пільга щодо утримання ПДФО надається лише на заробітну плату (п.169.1 ПКУ).
  Виплати за договором ЦПХ не є заробітною платою, оскільки, до такого договору застосовуються норми цивільного законодавства,
  а не трудового. Тому, на жаль, можливості зменшити податкове навантаження за договором ЦПХ немає.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 24.09.2020 р.

  Питання: Добрый день.Прошу помочь по такому вопросу Мне назначается пенсия по 3группе инвалидности и мне предлагают разорвать договорГПД с компанией Что можно сделать в этой ситуации Заранее благодарна.

  Відповідь: Добрий день!
  Припинення виплати пенсії інваліду ІІІ групи, відповідно до п.3 ст. 35 ЗУ “Про загальнообовязкове деражвне страхування”
  передбачено у двох випадках:
  – у зв’язку з відновленням здоров’я;
  – якщо особа не з’явилась на повторний огляд без поважних причин.
  Тому, на якій підставі пропонують розірвати договір ЦПХ – незрозуміло.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 03.09.2020 р.

  Питання: Прошу надати інформацію, якщо Представник компанії Ейвон хоче співпрацювати в якості Партнера за Цивільно- правовим договором, але отримує соціальну виплату до 3 років  на дитину та елементи. Чи не вплине їй на дані виплати співпраця за договором ЦПД?

  Відповідь: Зазначена виплата не залежить від сум доходу, які отримує сім’я. Вона залежить лише від факту народження дитини.
  Виплата допомоги по догляду за дитиною припиняється:

  • при досягненні дитиною 3-річного віку;
  • з дня працевлаштування на повний робочий день отримувача (виходу з відпустки по догляду за дитиною до 3 років);
  • з дня призначення отримувачу допомоги іншої допомоги: по безробіттю або матеріальної допомоги по безробіттю.
  • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
  • відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
  • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
  • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
  • припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень;
  • перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
  • скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;
  • смерті дитини;
  • смерті отримувача допомоги.

  Тобто, отримання коштів за договром цивільно-правового характеру на дану виплату не впливає.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 20.08.2020 р.

  Питання: Здравствуйте! Представитель эйвон работает на государственном предприятии завскладом, является материально ответственным лицом, в связи с чем каждый год заполняет декларацию о доходах. Имеет ли право такой представитель сотрудничать с компанией эйвон в качестве партнера по ГПД? Нужно ли отражать в декларации о доходах комиссионные от эйвон? Как правильно их отражать, если можно? Не будет ли проблем у данного партнёра, если он будет получать доход от эйвон и дальше продолжать работать завскладом на предприятии? Спасибо.

  Відповідь:
  Згідно з п.2 ст. 1 ЗУ “Про державну службу” державний службовець – це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі – державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

  ВІдповдіно до абз в) п.1 ст. 3 ЗУ “Про запобігання корупції” державні службовці є суб’єктами на яких поширюється дія даного закону.
  Пунктом 1 ст. 25 ЗУ “Про запобігання корупції” передбачено, що таким особам заборонено займатись  іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України. Конституція жодної згадки про вказану ситуацію не містить.
  Закон про запобігання корупції робить виключення лише для депутатів різного рівня.

  Висновок: Ваш Представник не може укласти договір ЦПХ з Avon.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 10.07.2020 р.

  Питання: Я координатор, сейчас нас называют “Партнёрами”. Нам платят каждую кампанию вознаграждение за выполненную работу. Кампания длится 3 или 4 недели по усмотрению Компании Эйвон. Я ФОП, на едином налоге, плачу 5%.
  Обычно мы получаем вознаграждение по окончании каждой кампании и нам присылают Акт о выполненных работах. Мы его подписываем и отправляем обратно в компанию. В налоговую идёт такой же экземпляр от компании.
  В связи с глобальной поломкой системы в Эйвоне, в 8 кампании, которая окончилась 29.06.20 нам выплатили часть вознаграждения.
  Но акт на эту сумму не присылали. А затем, когда система заработала,  06.07.2020 мне пересчитали остаток вознаграждения.
  Это уже 3 квартал.
  Теперь мне прислали акт о выполненных работах, от 03.07.20, в котором значится, что с 31.05.20 по 30.06.20 я оказала услуги. Один акт на эти две перечисленные суммы. Я его подписала и отправила обратно. Я сейчас должна подавать декларацию и оплачивать налог.
  Мне показывать, как доход 2 квартала сумму, которую мне перечислили на карточку во 2 кв?
  И в 3 кв показывать сумму, перечисленную на карточку в 3 кв?
  Или я должна, как в акте оплатить всю сумму, но когда?

  Объясните, пожалуйста.

  Відповідь:

  Поскольку, Вы – ФОП, 3 группа (5%), Ваши доходы считаются исключительно по сумме полученных денег.
  Для Вас дата составления акта не имеет значения и сумма, указанная в акте на Ваши доходы не влияет.
  Акт имеет значение для Компании, поскольку подтверждает ее затраты.
  Для Вас: акт – это документ, который гарантирует, что услуги были оказаны и Компания их приняла.

  Во втором квартале Вы получили определенную сумму – это и будет сумма, которую надо задекларировать во 2 квартале и с нее уплатить налог 5%.
  В третьем квартале, Вы также получили сумму – это сумма, которую Вы задекларируете и заплатите налог 5% за 3 квартал.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 26.05.2020 р.

  Вопрос: Мой представитель – военнослужащий, который работает по контракту и подает декларацию о доходах, но хочет сотрудничать с AVON по договору ГПД. Вjзможно ли сотрудничество?

  Відповідь:
  Відповідно до п.8 ст. 20 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу” від 25.03.1992р.
  окремі військові посадові особи, крім  … військових посадових осіб з числа військовослужбовців військової служби за контрактом осіб рядового складу, …осіб сержантського і старшинського складу, військовослужбовців молодшого офіцерського складу військової служби за контрактом осіб офіцерського складу, зобов’язані подавати щороку до 1 квітня декларацію особи,уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку та на умовах, встановлених Законом України “Про запобігання корупції”.
  Іншими словами, Ваш представник працює за контрактом та є офіцером старшого чи вищого офіцерського складу.

  Зазначені посадові особи, відповідно до абз г) пп. 1 ч.1 ст. 3, п. 1 ст. 1 Закону України “Про запобігання корупції” є суб’єктами декларування. Відповідно до п.1 ст. 25 зазначеного закону  таким особам заборонено займатись
  іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.
  Конституція жодної згадки про вказану ситуацію не містить.
  Закон про запобігання корупції робить виключення лише для депутатів різного рівня.

  Висновок: Ваш Представник не може укласти договір ЦПХ з Avon.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 21.05.2020 р.

  Вопрос: Добрый день! Подскажите я сейчас работаю координатор компании “ДП Avon Косметикс Юкрейн”  у меня Компания каждых три недели с зарплаты снимает сама налог  он выходит очень большой. Меня интересует если я перейду на единый налог, открою ЧП и буду сама оплачивать свой налог подскажите какой я буду платить налог, какой процент и как часто нужно оплачивать?

  Ответ: Вы можете открыть ФОП на упрощенной системе с уплатой 5% от суммы полученной выручки + за каждый месяц необходимо платить минимальный взнос по ЕСВ, который составляет 22% от минимальной зарплаты. На 2020 год сумма ежемесячного взноса составляет: 1039,06 грн (за квартал – 3117,18 грн)  Единый налог и ЕСВ платят раз в квартал: ЕСВ до 20 апреля, до 20 июля, до 20 октября, до 20 января. Единый налог: до 19 мая, до 19 августа, до 19 ноября, до 19 февраля. (даты надо отслеживать, поскольку, имеют значение выходные и нерабочие дни).
  Вы можете открыть ФОП на упрощенной системе с уплатой 3% + НДС+за каждый месяц необходимо платить минимальный взнос по ЕСВ, который составляет 22% от минимальной зарплаты. На 2020 год сумма ежемесячного взноса составляет: 1039,06 грн. (за квартал – 3117,18 грн)  В таком случае необходимо будет следить за своевременной регистрацией налоговых накладных, подавать ежемесячно отчетность по НДС . Единый налог и ЕСВ платят раз в квартал: ЕСВ до 20 апреля, до 20 июля, до 20 октября, до 20 января. Единый налог: до 19 мая, до 19 августа, до 19 ноября, до 19 февраля. (даты надо отслеживать, поскольку, имеют значение выходные и нерабочие дни). НДС платят до 30 числа каждого следующего месяца за отчетным.
  Вы можете открыть ФОП на общей системе с необходимостью ведения учета всех затрат, список которых приведен в ст. 177 Налогового кодекса, уплатой авансового взноса по НДФЛ за каждый квартал, рассчитанного как разница между выручкой и подтвержденными (уплаченными) затратами, и уплатой ЕСВ, который будет ежемесячно не меньше, чем 22% от минимальной зарплаты, но по результатам года должен быть пересчитан, и в случае, если полученный ежемесячная прибыль превысит сумму 4723 грн (минимальная зарплата на 2020 год)  ЕСВ необходимо будет доплатить за каждый такой месяц в размере 22% с суммы превышения.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 05.05.2020 р.

  Питання:  Я являюсь координатором Avon и у меня оформлено СПД 3-я группа, могу ли я перейти на 2-ю группу?  Почему именно 3-я группа нужна для сотрудничества с Avon?

  ВІдповідь: Координатори надають Компанії послуги. Компанія є юридичною особою яка сплачує податок на прибуток на загальних підставах. Згідно з п.2 ст. 291 ПКУ СПД 2 групи не мають права надавати послуги юридичним особам платникам податку на загальних підствах, вони можуть вести господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 04.05.2020 р.

  Питання: Добрий день! Я є партнером Компанії AVON , СПД на єдиному податку, 3 група – 5%. ФОПам надали звільнення від сплати податків за березень, квітень 2020 р. У мене 2 питання:

  1) Скажіть, будь ласка, якщо я вже сплатила ЄСВ 1039,06 гр. за березень, можу я не платити за травень-червень?

  2) Звільнення від податку розповсюджується лише на ЄСВ чи й на  податок 5% від доходу теж?

  Відповідь:

  1. Звільнення від сплати ЄСВ надано за березень та квітень 2020 р. Тобто, за травень та червень 2020 року сплачувати ЄСВ потрібно. Якщо Ви вже сплатили за березень 2020 року, то для врахування вказаної суми в оплату, наприклад за травень 2020 року, Вам потрібно буде правильно заповнити та подати Додаток Д5 (Річний Звіт з ЄСВ) у якому Ви зазначите, що за березень -квітень Ви вирішили не нараховувати ЄС. У відповідних графах Звіту Ви проставите “0”.
  2. Звільнення розповсюджується виключно на ЄСВ, єдиний податок (5%) за березень 2020 року потрібно розрахувати та сплатити у складі єдиного податку за 1 квартал 2020 року. Відповідно за квітень 2020 року також потрібно буде нарахувати та сплатити податок (5%) при сплаті єдиного податку за 2 квартал 2020 року.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 15.04.2020 р.

  Питання: Добрый день. Я являюсь частным предпринимателем. Подскажите, пожалуйста, нас освободили от уплаты за ЕСВ за март-апрель согласно постановлению КМУ. А некоторые инспекторы говорят, что все равно нам нужно будет платить, так как у нас был официальный доход в марте и апреле. Подскажите, пожалуйста, надо нам все-таки платить ЕСВ за март-апрель или нет?

  Відповідь: Ви праві. ФОП звільняються від сплати ЄСВ за березень -квітень за СЕБЕ. Якщо є наймані працівники ЄСВ на їх доходи потрібно сплатити на суму нарахованого доходу, але у будь-якому випадку, на рівні не нижче мінімального страхового внеску.

  Відповідно до п.2 ЗУ №533-ІХ від 17.03.2020р. (далі- дослівно): “9-10. Тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску особи, зазначені у п. 4, 5 та 5-1 частини першої ст. 4 цього Закону, в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року за себе. При цьому положення абзацу другого п.2 ч.1 ст. 7 цього Закону щодо таких періодів для таких осіб не застосовуються.”

  п.4 ч.1 ст. 4 ЗУ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”: “4) фізичні особи – підприємці, в т. ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування”

  Тобто для ФОПів- єдинників НЕ ПРАЦЮЄ вимога, ЗАЗНАЧЕНА В абзаці другому п.2 ч.1 ст. 7: “У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.”

  А от єдиний податок потрібно сплатити за 1 квартал 2020 року, в т.ч. і з доходів отриманих у березні 2020 року.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 06.04.2020 р.

  Питання: Есть отсрочка отчета в налоговой за 1 кв. по СПД до какой даты?
  сумму учитывать за З месяца  или можно за март не учитывать?

  Відповідь: Чинне законодавство не передбачає перенесення строків подачі звітності СПД за 1 квартал 2020р.
  Подача декаларації з єдиного податку здійснюється до 09 травня 2020 року.
  Єдиний податок обчислюється за три повні місяця 1 кварталу 2020 року без виключення.

  Водночас, на підставі п.52-1  підрозд. 10 розд.ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі – ПКУ) за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, штрафні санкції не застосовуються.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 24.03.2020 р.

  Питання:  Добрый день. Я орендую помещение. В связи с карантином мы закрыты. Суборендодатель 18/03 сказали написать письмо работаем мы или нет,я написала, аргумент был что отменят оплату, за дни которые мы закрыты. А сегодня 24/03 присылают мне счет на полную оплату ссылаются на документ,что Я должна оплатить. Есть ли у меня правомерные основания не платить?
  Документ копирую.

  ” Шановні партнери!
  Постановою Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 року з урахуванням змін внесених згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 р. № 215 з 12 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин.
  Заборонено з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. роботу закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
  Відповідно до ч.1 ст. 726 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
  Згідно з ч.6. ст. 726 Цивільного кодексу України наймач звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає.
  Проте ситуація яка cклалася не підпадає під дію ч.6 ст. 726 ЦК України, наразі у Орендаря наявна можливість із використання орендованих приміщень, доступ до орендованих приміщень наявний та необмежений, прийняті Урядом обмежувальні заходи не забороняють використання орендованих приміщень безпосередньо Орендарем, його підрядниками, співробітниками, зокрема шляхом здійснення торговельної діяльності із застосуванням адресної доставки замовлень. Також Орендарем фактично здійснюється використання орендованих приміщень шляхом розміщення та зберіганням свого майна.

  Законом України №530-IX від 17.03.2020 року, карантин віднесено до форс-мажорних обставин.
  Відповідно до роз’яснень Торгово-промислової палати, які розміщені на її офіційному сайті, неможливість сплати за договорами оренди у зв’язку із відсутністю грошей не вважається форс-мажором, неможливість сплати не можна віднести до форс-мажорних обставин, якщо немає підтвердження технічних обмежень здійснення сплати.
  Також необхідно зауважити, що ст. 617 Цивільного кодексу України передбачає звільнення особи від відповідальності за невиконання своїх зобов’язань, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок непереборної сили (форс-мажору), проте законодавством не передбачено звільнення особи від виконання самого зобов’язання.
  Тобто у випадку із зобов’язанням зі сплати орендної (суборендної) плати, особа може бути звільнена від відповідальності за прострочення зобов’язання зі сплати орендної плати у разі припинення роботи банківської системи, проте це не звільняє особу від обов’язку фактично сплатити заборгованість.
  Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України визначено, що Договір є обов’язковим для виконання сторонами.
  Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб’єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до договору, не допускаються одностороння відмова від виконання зобов’язань.

  Підсумовуючи наведене нижче, можна впевнено зазначити, – законодавчих підстав для припинення нарахування плати за користування приміщеннями згідно укладеного договору  – відсутні.
  Відмова орендаря від використання орендованого приміщення у зв’язку із введенням карантину не є підставою для звільнення Орендаря від сплати орендної плати за Договором.

  Водночас, ми як надійні та відповідальні партнери, з розумінням ставимося до ситуації, яка склалася в країні, готові розділити із Вами ці економічно важкі часи та з урахуванням Вашого звернення пропонуємо розглянути можливість знижки суборендної плати.”

  Відповідь: Лист отриманий Вами від орендодавця, містить неточні посилання на законодавчі акти, а саме:
  ст.726 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. №435-IV (далі – ЦКУ) стосується абсолютно іншої ситуації, має лише один пункт, наведений нижче дослівно:
  1. У разі порушення обдаровуваним обов’язку на користь третьої особи дарувальник має право вимагати розірвання договору і повернення дарунка, а якщо таке повернення неможливе, – відшкодування його вартості.
  Іншими словами, обгрунтування орендодавця не підтверджуються тими статтями ЦКУ на які він посилається у Листі.

  Водночас, відповідно до п.6 ст.762 ЦКУ наймач звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає. До даного часу, суди розглядали обставини, за які не відповідає наймач на користь такого наймача, у випадках, коли наймач не допускався до орендованого приміщення, йому створювались перешкоди та інше.

  Починаючи з 12.03.2020р. в Україні встановлено карантин – комплекс тимчасових заходів та обмежень, які запроваджуються урядом України з метою ліквідації епідемій (ст.ст. 1, 29 Закону про захист населення від інфекційних хвороб). Станом на дату встановлення карантину, він не був віднесений до складу форс-мажорних обставин.

  Відповідно до ч.2 ст.141 Закону про ТПП та п.3.1 Регламенту ТПП «форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов’язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами».

  Як випливає із наведеного визначення, сам по собі факт існування обставини (введення воєнного стану, введення карантину тощо) форс-мажором не є. Така обставина стане форс-мажорною лише у випадку, якщо особою буде доведено неможливість виконання через неї передбачених умовами договору зобов’язань.

  Існування форс-мажорної обставини звільняє сторону договору від відповідальності за невиконання чи неналежне виконання зобов’язання, проте не звільняє від обов’язку виконати це зобов’язання після припинення форс-мажору.

  18.02.2020р. вступив в дію Закон України №530-IX від 17.03.2020 р., відповідно до якого «карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України» був внесений до переліку обставин непереборної сили (форс-мажору).

  За загальним правилом непереборна сила є обставиною, яка «звільняє» особу від відповідальності (ст. 617 ЦК України). Відповідна норма поширюється як на громадян, так і підприємства, як на договірні, так і недоговірні зобов’язання, зокрема випадки завдання шкоди (ч.3 ст.1166, ч.5 ст.1187 ЦКУ, ч.2 ст.1209 ЦКУ).

  Незважаючи на те, що карантин був віднесений до переліку форс-мажорних обставин, це не означає автоматичне звільнення суб’єктів господарювання від відповідальності. Вони мають довести, що порушення зобов’язання (умов договору) сталося внаслідок запроваджених обмежень.

  Важливо, що значення мають виключно заборони Кабінету Міністрів України (карантин), а не інших органів, зокрема Київської міської державної адміністрації тощо. За певних умов «регіональні ініціативи» можна кваліфікувати непереборною силою, якщо сторони внесли в перелік форс-мажорних обставин конкретного договору «дії, рішення органів державної влади, місцевого самоврядування» тощо.

  Окремі наслідки як карантину, так і обмежувальних рішень органів місцевої влади, які вже мають місце або можуть виникнути в майбутньому не визнаються форс-мажором. До таких випадків належать, зокрема, порушення обов’язків партнерами, відсутність потрібних для виконання зобов’язання грошових коштів.

  Для «запуску процесу звільнення від відповідальності» необхідно проаналізувати укладений договір, наявність домовленостей з питань форс-мажорних обставин (перелік обставин, строки, порядок повідомлення, наслідки тощо), своєчасно та належним чином повідомити іншу сторону про виникнення обставин форс-мажору, підготувати необхідні докази впливу заборон на неможливість виконання конкретного обов’язку та звернутись із заявою до Торгово-промислової палати України за отриманням сертифікату про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили).

  Порядок звернення (регламент), строки видачі сертифікатів, орієнтовний перелік документів, зразки заяв тощо перебувають у вільному доступі на веб-порталі Торгово-промислової палати України.

  Форс-мажор засвідчуються за кожним окремо зобов’язанням (договором), і тягар доведення виникнення, існування та впливу таких обставин для конкретного обов’язку лежить саме на заявнику. ТПП самостійно не здійснює збір доказів, але може в процесі розгляду вимагати подання оригіналів документів для огляду, додаткових відомостей, документів, пояснень тощо.

  Оскільки непереборною силою є надзвичайні та невідворотні обставини, які об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань (ст. 14-1 Закону про ТПП), можна розраховувати на звільнення від відповідальності, якщо дійсно неможливо виконати обов’язки, і така об’єктивна неможливість зумовлена заборонами, які зазначені у Постановах КМУ від 11.03.2020 року №211 та від 16.03.2020р. №215.

  Будь-які труднощі, ускладнення, а тим-більше небажання виконувати зобов’язання під час карантину не є непереборною силою.

  У разі визнання карантину форс-мажорною обставиною для конкретного обов’язку, підприємця буде звільнено від негативних наслідків порушення договору (штрафів, пені, необхідності виконання додаткових обов’язків тощо). Але це не означає, що договір припиняється, і більше не потрібно виконувати основне зобов’язання: сплачувати гроші або надавати послуги тощо.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 12.02.2020 р.

  Питання: В мою команду зарегистрирован новый партнер, у которого уже открыто ЧП в другой сфере деятельности.
  Хотела бы уточнить какие именно КВЭДы необходимо дописать в Вытяг с реестра.На персональной странице в разделе Информация в Памятке координатора для регистрации СПД в случае, если у координатора уже открыто ранее СПД надо предоставить Копию извлечения из государственного реестра с вписанными в него КВЕДами для Координаторов (73.11 46.18 82.99 Предоставление вспомогательных коммерческих услуг, н.в.и.у.). В налоговой инспекции сообщают. что КВЭД 82.99 уже не действует и предлагают заменить на 46.18. Как правомочно поступить?

  Відповідь: Згідно з договором, КВЕД партнерів повинні бути:

  4.2.1. згідно з Класифікацією видів економічної діяльності ДК 009:2005:
  –  Посередництво в спеціалізованій торгівлі іншими товарами;
  –  Рекламна діяльність;
  –  Надання інших комерційних послуг.

  або
  4.2.2 згідно з Класифікацією видів економічної діяльності ДК 009:2010:
  –  Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами – 46.18
  –  Рекламні агенства – 73.11;
  –  Надання допоміжних комерційних послуг.

  Останній КВЕД-2010 дослівно звучить: “82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у.
  Цей клас включає:
  – забезпечення стенографічного документування та стенографічного запису судових засідань і транскрипцію (переписування) записаних матеріалів, таких як:
  судові доповіді або послуги зі стенографування
  громадські стенографічні послуги
  -уведення титрів між кадрами в реальному часі, тобто одночасно із трансляцією телевізійних програм, зустрічей, засідань, конференцій
  -послуги з нанесення кодів адрес
  -послуги з нанесення штрих-кодів
  -діяльність організацій зі збирання коштів на благодійні потреби, що їх здійснюють за винагороду або на основі контракту
  -послуги з вилучення коштів за несплату
  -послуги зі збирання грошей за паркування автомобілів
  -діяльність незалежних аукціоністів
  -адміністрування програм лояльності
  -перепродаж стартових пакетів і скретч-карт поповнення рахунку мобільного зв’язку без активації послуги зв’язку
  -іншу допоміжну діяльність, яку надають підприємствам, не віднесену до інших угруповань”

  КВЕД 82.99 є діючим і Ви знайдете його за посиланням на сайт статистики: http://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/82/KVED10_82_99.html

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 22.01.2020 р.

  Вопрос: Добрый день. Я ФОП. ЗП от компании получаю в РАЙФАЙЗЕН банк .На днях узнала,что я не могу снимать с карточки и рассчитываться ей в магазинах и т.д. И как быть -как я могу пользоваться своими деньгами которые заработала?.Налог и ЕСВ плачу ежемесячно.В основном просто снимаю деньги в кассе.Спасибо. 

  Відповідь: Дана норма діяла всього лише 3 дні.
  Національний банк скасував норму про перерахування коштів з рахунків ФОПів після сплати податків і зборів з 17.01.2020р.

  ______________________________________________________________________________

  Дата: 15.01.2019 р.

  Вопрос: Здравствуйте. Я ЧП 3 группы налогообложения. Была зарегистрована на неподконтрольной территории, с декабря 2019 г перевела деятельность и оплату налогов из Мариуполя в Доброполье Донецкой обл.
  Меня в налоговой обязывают заполнить форму №20-ОПП. Офиса я не имею. Квартира проживания на подконтрольной территории съемная. Прописка донецкая. На сколько законно съемное жилье отмечать как объект налогообложения?

  Відповідь: Вимога законна.

  Місцезнаходження – місце проживання або інша адреса, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою – підприємцем (п.5 ч.4 ст. 9 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” від 15.05.2003р. № 755-IV). Зазначене підтверджується і Листом Міністерства юстиції України від 23.01.2018р. N 1028/8.4.3/Ін-18

  Згідно з п.8.5 Наказу Міністерства фінансів України “Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів” від
  09.12.2011р. № 1588 у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: … місцезнаходження, …, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією …

  ______________________________________________________________________________

  Питання: Какие санкции, если я трачу деньги с карточки в магазинах и пополняю телефон и интернет, это все траты для
  бизнеса? Как быть в данной ситуации?

  Відповідь:
  На сьогодні штрафних санкцій немає. Згідно з п.7 Постанови НБУ №162 від 27.12.2019г.”За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб-підприємців…, здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов’язаних із власними потребами. Ці особи після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом, мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб.” На сьогодні, вже є випадки, коли банк відмовляється провести операції (блокує операції) або видати гроші з рахунку (не видає гроші з рахунку), поки не буде підтверджено факт сплати податків. Яким чином підтверджувати факт сплати податків на сьогодні також роз’яснень немає.

  Зі свого боку, з метою можливості отримання грошей готівкою і можливості перерахувати гроші на особисту картку з рахунку ФОП, можемо запропонувати надати в банк копії документів про сплату податків на 3 квартал 2019 року, оскільки, терміни сплати податків за 4 квартал 2020 рік ще не настав, а також узгодити на майбутнє процедуру такого підтвердження, згідно алгоритму, затвердженого Вашим банком.

  ⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶⎶

  Дата: 14.01.2019 р.

  Питання: В связи с новым постановлением Гос банка могу ли я использовать
  средства с карточки ФОП, на которую получаю вознаграждение для оплаты
  услуг, в магазинах и т.п.

  Відповідь: Ні, Ви не маєте права з 01.01.2020р. витрачати на власні потреби кошти з картки ФОП.

  Підстава: Постанова НБУ від 27.12.19г. №162.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ