Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Банк прощає фізособі основну суму боргу (кредиту): що з оподаткуванням податку на доходи фізичних осіб

  ДФС повідомляє

  Банк прощає фізособі основну суму боргу (кредиту): що з оподаткуванням податку на доходи фізичних осіб

  банк прощає суму кредиту

  Банк прощає суму кредиту. Державна фіскальна служба у Запорізькій області пояснює, що до загального місячного (річного) оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб доходу включається основна сума боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2018 році – 930,75 грн, у 2019 році – 1043,25 грн).

  При цьому, кредитор зобов’язаний повідомити фізичну особу – боржника шляхом:

  – направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення,

  – або шляхом укладення відповідного договору,

  – або надання повідомлення під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу.

  Коли банк прощає суму кредиту, кредитор повинен включати до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку (форма №1ДФ), за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено.

  За таких умов, фізична особа–боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

  Отже, якщо банк прощає суму кредиту, про що повідомлено боржника, то з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб сума такого анульованого боргу вважається додатковим благом та включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу з урахуванням норм пп.164.2 Податкового Кодексу України (перевищення у 2018 році – 930,75 грн, у 2019 році – 1043,25 грн).

  Крім того, зазначений дохід є об’єктом оподаткування військовим збором.

  Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за формою, затвердженою наказом Мінистерство Фінансів України від 02.10.2015р. №859 до 01 травня року, що настає за звітним.

  У Податковій декларації у розділі II «Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу» передбачено рядок 10.9.1 «у вигляді додаткового блага (прощений (анульований) борг за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит))».

  Зазначена норма передбачена пп.«д» пп.164.2.17пп.165.1.55 Податкового кодекс України.

  Посилання

  ще новини …

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ