Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Виплата поворотної фінансової допомоги директору на платіжну картку: чи діють обмеження щодо граничної суми розрахунків?

Виплата поворотної фінансової допомоги директору на платіжну картку: чи діють обмеження щодо граничної суми розрахунків?

Іноді виникають ситуації, коли необхідно надати директору поворотну фінансову допомогу чи навпаки повернути йому фінансову допомогу, яку він раніше надав підприємству. Звісно, здійснити розрахунки можна через касу, але також кошти можна перевести директору на карту. Проте, тут необхідно розібратись, чи діють обмеження щодо граничної суми розрахунків між юридичною та фізичною особою, як у випадку з готівкою чи ні? Про це далі.

Відповідь на це питання можна знайти в загальноінформаційному ресурсі (ЗІР) в категорії109.13, де податківці надали розгорнуту консультацію стосовно розрахунків через платіжну карту.

Відповідно до п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 (далі – Положення № 148), суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою – у розмірі до 10000 (десяти тисяч) грн. включно;

2) з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн. включно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в п. 6 розд. II Положення № 148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.

Згідно з п. 1.14 ст. 1 Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі – Закон) електронний платіжний засіб – платіжний інструмент, який надає його держателю можливість за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні держателю кошти та ініціювати їх переказ;

платіжна карткаелектронний платіжний засіб у вигляді емітованої в установленому законодавством порядку пластикової чи іншого виду картки, що використовується, зокрема для ініціювання переказу коштів з рахунка платника або з відповідного рахунка банку з метою оплати вартості товарів і послуг, перерахування коштів зі своїх рахунків на рахунки інших осіб (п. 1.27 ст. 1 Закону).

Отже, обмеження щодо граничної суми розрахунків не поширюється на розрахунки, які проводяться із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток).

Посилання на ЗІР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПОДЗВОНИТИ НАМ