Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Витрати на похід працівників в театр та вечерю після вистави: оподатковуємо чи ні?

Витрати на похід працівників в театр та вечерю після вистави: оподатковуємо чи ні?

14Кожне підприємство може обрати такий вид покращення психологічного клімату та зменшення випадків конфліктних ситуацій в колективі як організація походу працівників в один із культурних закладів, наприклад, театр. Звісно після вистави працівники можуть відвідати буфет театру. Що ж робити з витратами на такий захід? Якщо підприємство оплачує театру вартість квитків, то чи будуть ці витрати додатковим благом працівників? Чи може підприємство компенсувати витрати на вечерю в буфеті працівникам і чи буде ця компенсація оподатковуватися?

У відповідь на Ваш письмовий запит від 09.11.2018р. (далі – дослівно): «Предприятие платит театру за посещение сотрудниками спектаклей. После театра посещение кафе. В кафе платят сами, но требуют возместить (чеки есть).Для сотрудников это дополнительное благо и кто его платит? ВС? Натуральный?»,

Розглянемо, що таке додаткове благо згідно законодавства.

Відповідно до пп.14.1.47 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (далі – ПКУ) додаткові блага – кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).

Оплата вартості походу до театру та компенсація працівникам вартості харчування в кафе жодним чином не пов’язані з виконанням ними трудової функції.

А тому, і вартість походу до театру, і компенсація харчування, згідно вимог ПКУ є додатковим благом працівників, отриманим у натуральному вигляді.

Оскільки вартість квитків буде сплачуватись безпосередньо підприємством театру, а потім, згідно списків можна чітко ідентифікувати фізичних осіб, які отримали квитки, уникнути сплати податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військового збору не вдасться. Крім того, потрібно скористатись «натуральним коефіцієнтом» при розрахунку суми ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету, відповідно до вимог п.164.5 ПКУ.

Що стосується компенсації вартості харчування в кафе, то на підставі заяви працівника, доданих до заяви фіскальних чеків та поданого авансового звіту, керівник підприємства має право прийняти рішення про компенсацію понесених витрат.

Отже, вказані витрати будуть розглядатись як додаткове благо та оподатковуватись з використанням «натурального коефіцієнту», оскільки компенсації підлягатимуть суми-нетто, згідно фіскальних чеків. В такому випадку, утримання ПДФО та військового збору повинні здійснюватись із будь-якого оподатковуваного доходу працівника.

Проте на суму таких витрат ЄСВ нараховувати не потрібно, оскільки суми додаткового блага не є об’єктом оподаткування ЄСВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПОДЗВОНИТИ НАМ