Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Держпраці роз’яснила як та у якому розмірі можна проводити відрахування із заробітної плати!

  Держпраці роз’яснила як та у якому розмірі можна проводити відрахування із заробітної плати!

  Держпраці у Львівській області роз’яснює, що відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону «Про оплату праці» при укладанні з працівником трудового договору роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати заробітної плати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування із заробітної плати у випадках, передбачених законодавством.

  Випадки, у яких можуть здійснюватися відрахування із заробітної плати, передбачені ст. 127 КЗпП, зокремавідрахування можна здійснювати:

  • для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати;
  • для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок;
  • для погашення невитраченого і своєчасно не поверненого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості;
  • на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування.

  У цих випадках власник вправі видати наказ  про відрахування, але не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми.

  Окрім цього відрахування можуть здійснюватись за невідроблені дні відпустки при звільненні працівника до закінчення того робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку. Відрахування за ці дні не провадиться, якщо працівник звільняється з роботи з підстав, зазначених в п. 3, 5, 6 ст. 36 і п. 1, 2 і 5 ст. 40 КЗпП, а також при направленні на навчання та у зв’язку з переходом на пенсію.

  Відрахування також має право здійснювати роботодавець з метою відшкодування шкоди, завданої працівником підприємству.

  Разом з тим, відповідно до частини 1 статті 128 КЗпП України, при кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 20%.

  Зерніть увагу! Про усі розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати, відповідно до вимог ст. 110 КЗпП, роботодавець зобов’язаний повідомити працівника при виплаті заробітної плати.

  Посилання

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ