Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Договір про надання готельних послуг: коли він вважається укладеним та з ким його можна укласти? Куди включити туристичний збір?

Договір про надання готельних послуг: коли він вважається укладеним та з ким його можна укласти? Куди включити туристичний збір?

У статті розглянемо відповіді на такі питання: з ким готель може укласти договір про надання послуг, в який момент можна вважати такий договір укладеним? Чи можна вважати передоплату за послуги основною умовою укладення договору з готелем? Чи можна включити суму туристичного збору в суму оплати за готельні послуги чи потрібно виділити його окремим рядком? Про це далі.

Основним нормативним документом, що регулює відносини з надання готельних послуг є Правила користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг, затверджені наказом Державної туристичної адміністрації від 16.03.2004 р. №19 (далі – Наказ №19).

Згідно з п. 1.3 Наказу №19замовником готельних послуг є фізична або юридична особа, в т. ч. суб’єкт туристичної діяльності, яка укладає відповідний договір на надання готельних послуг від імені та на користь споживача та здійснює оплату за цим договором (надає гарантії щодо оплати за цим договором).

Споживачіфізичні особи, які проживають у готелях або мають намір скористатися готельними послугами (п.1.1 Наказу №19).

Пунктом 3.6 Наказу №19 передбачено, що договір про надання основних готельних послуг споживачу вважається укладеним після оформлення документів на проживання (заповнення анкети, реєстрації) та засвідчується розрахунковою квитанцією або іншим розрахунковим документом, що підтверджує укладення договору і містить у собі:

  • найменування готелю, його реквізити;
  • прізвище, ім’я та по батькові споживача;
  • інформацію про номер (місце в номері), що надається;
  • ціну номера (місця в номері);
  • інші необхідні дані на розсуд готелю.

Тобто, для того, щоб вважати договір укладенимпотрібне одночасне виконання двох вимог:

  • оформлені документи на проживання;
  • наявність розрахункового документу.

Іншими словами, у випадку, коли здійснюється передплата за послуги, договір на надання послуг ще не є укладеним.

З посиланням на вищевикладене, ДПА у м. Києві у листі «Про туристичний збір» від 08.02.2011р. № 1122/10/31-606, зазначило: «… у разі здійснення розрахунків з готелем у безготівковій формі, в тому числі туристичними фірмами, розрахунковий платіжний документ (платіжне доручення) на перерахування коштів готелю згідно до умов укладеного договору на надання готельних послуг, має містити суму збору окремим рядком (в т. ч. туристичний збір (1 %) та сума).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *