Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Туристичний збір при відрядженні: які документи потрібні, щоб не платити? Хто має платити збір за працівника у відрядженні, якщо документи не надані?

Туристичний збір при відрядженні: які документи потрібні, щоб не платити? Хто має платити збір за працівника у відрядженні, якщо документи не надані?

Розглянемо ситуацію, коли підприємство відправляє свого працівника у відрядження до клієнта, при цьому проживання цього працівника в готелі оплачує клієнт. Статтею 268 ПКУ передбачено, що платниками туристичного збору не можуть бути особи, які прибули у відрядження. Однак для підтвердження факту відрядження, особа повинна надати відповідні документи. У випадку ненадання підтверджуючих документів виникає необхідність нарахування туристичного збору готелем, але виникає питання, якщо проживання оплачував клієнт підприємства, де працює ця особа, тоді кому виставляти рахунок на оплату туристичного збору: особі, що проживає, роботодавцю цієї особи чи клієнту роботодавця (далі – агент), який оплатив проживання особи?

Згідно з п. 1.3 Правил користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг, затверджених наказом Державної туристичної адміністрації від 16.03.2004 р. №19 (далі – Наказ №19), замовником готельних послуг є фізична або юридична особа, в т. ч. суб’єкт туристичної діяльності, яка укладає відповідний договір на надання готельних послуг від імені та на користь споживача та здійснює оплату за цим договором (надає гарантії щодо оплати за цим договором).

Споживачі – фізичні особи, які проживають у готелях або мають намір скористатися готельними послугами (п.1.1 Наказу №19).

Відповідно до абз. б) пп.268.2.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі – ПКУ) платниками туристичного збору не можуть бути особи, які прибули у відрядження. Тобто, фактичними платниками туристичного збору є фізичні, а не юридичні особи. Водночас, згідно з абз. а) пп.268.5.1 ПКУ податковими агентами для справляння збору можуть бути адміністрації готелів.

Щоб уникнути необхідності виступати податковим агентом зі сплати туристичного збору, готелю необхідно підтвердити факт перебування фізичної особи у відрядженні у періоді, коли така особа користувалась послугою готелю.

«Накладемо» все вищеозначене на ситуацію, яку ми розглядаємо.

Якщо на дату виставлення рахунку агенту, який перераховує кошти готелю, готель не має жодної інформації чи є фізична особа такою, що перебуває у відрядженні, готель повинен виставити агенту рахунок, який містить суму туристичного збору. агент перераховує суму туристичного збору готелю, який, в свою чергу, виступає податковим агентом.

З метою уникнення подібних ситуацій, потрібно умовами договору між готелем та агентом передбачити обов’язок надання копій документів, якими підтверджується факт перебування осіб, за яких оплачується проживання, у відрядженні.

В індивідуальній податковій консультації ГУ ДФС у Дніпропетровській області «Про туристичний збір» від 09.10.2017р. № 2170/ІПК/04-36-12-23-19 зазначається:

«Документами, що підтверджують зв’язок такого відрядження з основною діяльністю підприємства, є, зокрема (але не виключно): запрошення сторони, що приймає і діяльність якої збігається з діяльністю підприємства, що направляє у відрядження; укладений договір чи контракт; інші документи, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини; документи, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з діяльністю підприємства, яке відряджає працівника.

Отже, якщо працівники суб’єктів господарювання, яким надаються послуги з тимчасового проживання, прибули у відрядження та мають підтверджуючі документи, то такі громадяни не є платниками збору, тому збір їм не нараховується.»

Водночас, Харківська ДФСУ дещо спрощує процедуру підтвердження факту перебування у відрядженні. До переліку підтверджуючих документів вона відносить: запрошення сторони, що приймає і діяльність якої збігається з діяльністю підприємства, яке направляє у відрядження, укладений договір чи контракт, повідомлення про відрядження або інший документ, що засвідчує факт відрядження. Так само у ЛистіДПАУ «Про туристичнийзбір»від 29.04.2011р. № 12291/7/15-0717 чітко визначено, що перебування особи у відрядженні підтверджується наказом або розпорядженням підприємства про направлення працівника у відрядження.

Отже, у випадку, якщо на дату виставлення рахунку готель не має від агента інформації щодо того, чи є фізична особа за яку сплачується послуга проживання, такою, що перебуває у відрядженні, готель повинен виставити рахунок на оплату з урахуванням суми туристичного збору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *