Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Туристичний збір: що це таке та хто його платить та хто не зобов’язаний його платити?

Туристичний збір: що це таке та хто його платить та хто не зобов’язаний його платити?

Досить часто при поселенні в готель ми чуємо про необхідність сплати туристичного збору, проте мало хто відкриває Податковий кодекс аби дізнатися про цей збір більше. У статті розберемося з тим, що ж таке туристичний збір та хто є платниками цього збору. Які ставки збору можуть встановлюватися та що є базою справляння. Також відповімо на питання, хто не зобов’язаний платити туристичний збір та в яких випадках працівники підприємства не платять такий збір.

Відповідно до п. 168.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі – ПКУ) туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

Згідно з пп. 168.2.2 ПКУ платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради тощо про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Ставка встановлюється у розмірі від 0,5 % до 1 % до бази справляння збору (вартість усього періоду проживання за вирахуванням ПДВ).

Пунктом 268.5 ПКУ встановлено, що податковими агентами, які уповноважені справляти туристичний збір з платників є:

а) адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інших закладів готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичні особами або фізичні особи – підприємці, які уповноважуються сільською, селищною, міською радою тощо справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Зазначені податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Хто ж не зобов’язаний платити туристичний збір? Відповідь на це питання знаходимо в пп. 168.2.2 ПКУ, де зазначено, що платниками збору не можуть бути особи, які:

  • постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;
  • особи, які прибули у відрядження;
  • інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);
  • ветерани війни;
  • учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
  • особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;
  • діти віком до 18 років;
  • дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *