Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Уточнюєте декларацію з ПДВ? Не забувайте про мінімальний штраф!

  Уточнюєте декларацію з ПДВ? Не забувайте про мінімальний штраф!

  ДФС у Херсонській області нагадує, що загальний порядок виправлення помилок у податкових деклараціях (розрахунках) визначено ст. 50 Податкового кодексу України.

  Відповідно, виправлення помилки в декларації залежить від того, коли платник ПДВ виявить помилку:

  • якщо помилка виявлена до закінчення граничного строку подання декларації за звітний період, у якому вона була допущена, її можна виправити шляхом подання декларації з позначкою «Нова звітна», в цьому випадку штрафні санкції не нараховуються;
  • якщо помилка виявлена після закінчення граничного строку подання декларації, то вона виправляється шляхом подання Уточнюючого розрахунку (далі – УР) як самостійного документа. При цьому суму недоплати і штрафу в розмірі 3 % цієї суми слід сплатити до подання УР (пп. «а» п. 50.1 ПКУ). У разі якщо сума штрафу становить: менше 50 коп. – вона округлюється до нуля. Тобто, рядок 18.1 графи 6 УР не заповнюється і штраф не сплачується; від 50 коп. до 99 коп. – вона округлюється до 1 грн. і підлягає відображенню в декларації (ряд. 18.1 гр. 6 УР) і сплаті.

  Не може бути виправлено помилку в раніше поданій податковій декларації з ПДВ шляхом подання Уточнюючого розрахунку під час проведення документальних планових та позапланових перевірок за відповідний період щодо цього податку.

  Детальніше за посиланням

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ