Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Доплата за шкідливі умови праці: основна чи додаткова заробітна плата?

  Доплата за шкідливі умови праці: основна чи додаткова заробітна плата?

  Розглянемо ситуацію, коли при атестації робочих місць підприємства була встановлена доплата за шкідливі умови праці певним працівникам, як того вимагає трудове законодавство. Проте зразу ж виникає питання, як ця доплата повинна відображатися у фонді оплати праці: як основна чи додаткова заробітна плата? З цим розберемося далі.

  Розглянемо основні законодавчі акти, що стосуються нашого питання.

  Відповідно до п.2.1.1 Наказу Держкомстату України «Про затвердження Інструкції зі статистики заробітної плати» від 13.01.2004р. № 5 (далі – Інструкція №5) до складу основної заробітної плати, на підставі включаються винагороди за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці за тарифними ставками (окладами), відрядними розцінками робітників та посадовими окладами керівників, фахівців, технічних службовців, включаючи в повному обсязі внутрішнє сумісництво.

  Згідно зпп.2.2.1 Інструкції №5до фонду додаткової заробітної плати входять надбавки та доплати до тарифних ставок (окладів, посадових окладів) у розмірах, передбачених чинним законодавством, за роботу у важких і шкідливих та особливо важких і особливо шкідливих умовах праці.

  У Наказі Мінпраці України «Методичні рекомендації щодо організації матеріального стимулювання праці працівників підприємств і організацій» від 29.01.2003р. №23, зазначено, що надбавки та доплати – законодавче гарантовані або нормативно (постанови Уряду, угоди та договори) обумовлені виплати працівникам понад їх основну заробітну плату, які пов’язані з особливостями та умовами праці, а також особистими якостями працівників.

  Отже,розглянувши вимоги основних законодавчих актів, що стосуються нашого питання, можемо зробити висновок, щодоплата за шкідливі умови праці не включається до складу окладу чи тарифної ставки працівника, а є окремою (додатковою) складовою фонду оплати праці.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ