Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  До яких груп нематеріальних активів віднести придбані ключі ЕЦП та програмне забезпечення? Нагадування від ДФС

  ДФС повідомляє

  До яких груп нематеріальних активів віднести придбані ключі ЕЦП та програмне забезпечення? Нагадування від ДФС

  Згідно з п. 1 ст. 1 ЗУ «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон) електронний підпис – електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов’язуються і використовуються ним як підпис.

  Кваліфікований електронний підпис – це удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

  Засіб електронного підпису чи печатки – апаратно-програмний або апаратний пристрій чи програмне забезпечення, які використовуються для створення та/або перевірки електронного підпису чи печатки.

  Відповідно до п. 4 П(С)БО «Нематеріальні активи», нематеріальний актив – це немонетарний актив, який не має матеріальної форми та може бути ідентифікований.

  У податковому обліку групи нематеріальних активів та строки дії права користування нематеріальними активами визначені у п. п. 138.3.4 п. 138.3 ст. 138 ПКУ.

  Зокрема, в податковому обліку:

  • до групи 5 відносяться авторське право та суміжні з ним права (право на літературні, художні, музичні твори, комп’ютерні програми, програми для електронно-обчислювальних машин, компіляції даних (баз даних), фонограми, відеограми, передач (програми) організацій мовлення тощо), крім тих, витрати на придбання яких визнаються роялті;
  • до групи 6 відносяться інші нематеріальні активи (право на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо).

  Отже, згідно з нормами ст. 138 ПКУ витрати платника податку на придбання права користування комп’ютерними програмами відносяться до групи 5 нематеріальних активів, а витрати на придбання кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів– до групи 6 нематеріальних активів.

  Посилання

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ