Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Зміна часу публікації курсу долара НБУ та методики його розрахунку з 1 серпня 2018 року.

  Зміна часу публікації курсу долара НБУ та методики його розрахунку з 1 серпня 2018 року.

  Наразі ще частіше виникають питання стосовно застосування курсу НБУ, особливо в період з 16:00 до 18:00. Розберемось, чому виникають такі запитання, коли та який курс застосовувати та як же змінилась методика розрахунку курсу долара НБУ?

  Насамперед розглянемо нову методику розрахунку офіційного курсу гривні до долара США, яку прийняв Національний банк України (далі – НБУ).

  Методика полягає в тому, що офіційний курс гривні до долара США тепер розраховується на підставі інформації про всі угоди з купівлі-продажу доларів США на умовах “тод”, “том” і “спот”, які в день розрахунку офіційного курсу укладалися банками на міжбанківському валютному ринку України (далі – МВРУ) з іншими банками та з НБУ, та інформація про які надавалася Національному банку торговельно-інформаційними системами до 15:30 відповідного робочого дня.

  Ця методика передбачає двоступеневу систему відсікання угод, параметри яких з різних причин відхиляються від параметрів переважної більшості угод відповідного дня. Тому, спершу із наявного ряду угод відсікаються всі угоди, курс за якими відхиляється від середньоарифметичного за всіма угодами більше ніж на 2%, а вже потім відсікаються угоди, курс/обсяг яких відхиляється від середньоарифметичного курсу/обсягу більше ніж на 2 стандартних відхилення.А офіційний курс гривні до долара розраховується як середньозважене за усіма угодами, що лишилися після відсікання.

  Також однією з важливих умов прийнятого НБУ рішення є те, що офіційний курс долара тепер опубліковується на сайті Національного банку до 16:00, тобто на 2 години раніше ніж до 1 серпня 2018 року.

  Тобто, на сайті НБУо 16:00 тепер доступний офіційний курс гривні до долара, як на поточний день, так і на наступний.

  Стосовно того, який же курс застосовувати з 16:00 до 18:00, то відповідь проста, оскільки для всього поточного дня актуальним залишається курс, оприлюднений напередодні (вчора о 16:00).

  Офіційний курс гривні до євро та до інших іноземних валют та банківських металів, то він, як і раніше, з’являєтьсядо 18:00.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ