Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Нарахування штрафу з ПДВ згідно ППР: як відобразити в обліку?

  Нарахування штрафу з ПДВ згідно ППР: як відобразити в обліку?

  Розглянемо ситуацію, коли підприємству за результатами податкової перевірки донараховано штраф з ПДВ. Тоді виникає питання як відобразити це донарахування в обліку: яке проведення необхідно зробити згідно законодавчих актів та чи потрібно реєструвати на цю суму податкову накладну і відображати в Декларації з ПДВ? Також у статті розглянемо, що таке податкове-повідомленнярішення (далі – ППР) та якіформи ППР передбачено законодавством.

  Згідно з вимогами ст.86 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI(далі – ПКУ) результати перевірок, під час яких виявлено порушення, оформлюють актом, а в п. 58.1 ПКУ вказано, що контролюючий орган надсилає (вручає) платникові податків податкове повідомлення-рішення (далі – ППР).

  Відповідно до п. 2 р. ІІ Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Мінфіну від 28.12.2015р. № 1204 (далі –Порядок № 1204), передбачено такі форми ППР:

  • “Р” – у разі виявлення за результатами перевірок завищення або заниження податкових зобов’язань платника податків і штрафних (фінансових) санкцій, пов’язаних із таким заниженням (завищенням) податкових зобов’язань;
  • “Р1” – у разі виявлення за результатами перевірок заниження або завищення суми податкового кредиту та/або суми податкових зобов’язань, заявленої в податковій декларації з ПДВ, що не призвело до виникнення грошових зобов’язань за результатами перевірки;
  • “Ш” – у разі застосування штрафних санкцій за порушення строків сплати грошових зобов’язань;
  • “В1” – у разі завищення заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ, у т.ч. якщо заявлені до відшкодування суми ПДВ на момент перевірки відшкодовані платникові податку;
  • “В3” – у разі відмови в наданні бюджетного відшкодування;
  • “В4” – у разі зменшення від’ємного значення суми ПДВ;
  • “П” – у разі зменшення від’ємного значення об’єкта обкладення податком на прибуток;
  • “С” – у разі застосування штрафної (фінансової) санкції (штрафу) та/або пені за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у т.ч. за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності;
  • “ПС” – у разі застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового законодавства (крім штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), визначених іншими формами податкових повідомлень-рішень);
  • “Д” – за результатами перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, у т.ч. податкових агентів (юридичних або фізичних осіб), з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податків і зборів, зокрема податку на доходи фізичних осіб, під час виплати доходів на користь платників податків – фізичних осіб.

  Далі фіскальна службавносить до інтегрованої картки платника податку (далі – ІКП) інформацію з актів перевірок та ППР. ІКП ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС (п.2 р.І, п.2 р.ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 07.04.2016р. № 422, далі – Порядок № 422).

  Проведення виправлень звітності за результатами перевірок нормами ст. 50 ПКУ чи іншими нормами ПКУ не передбачено. Тобто, складати та реєструвати податкову накладну за результатами перевірки підприємства податковою службою не потрібно.

  У Декларації з ПДВ також не показують донарахування податку, нарахування штрафних санкцій та пені. Відображають лише події, що вплинули на суму від’ємного значення, яка включається до складу податкового кредиту наступного звітного періоду. Зокрема це – порушення, указані в ППР форм “В1”, “ВЗ” і “В4”. Суми заниження податкових зобов’язань, указані в ППР, податковий орган відображає в ІКП.

  Відображення донарахованих сум ПДВ у регістрах бухгалтерського обліку здійснюється на підставі бухгалтерської довідки, проведенням, яким скористається підприємство. Зазвичай, нарахування штрафних санкцій відображають за дебетом субрахунку 948«Визнані штрафи, пеня, неустойка» у кореспонденції з кредитом рахунка 64 «Розрахунки за податками та платежами». При цьому для штрафів краще відкрити окремий субрахунок до рахунка 64 (наприклад, субрахунок 645). Тоді маємо такі проведення:

  1. Нараховано штраф з ПДВ згідно ППР: Дт 948 — Кт 645.
  2. Сплачено штраф: Дт 645 — Кт 311.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ