Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Акциз

  новини від Ед Рем

  Акциз

  7.1. Податкове зобов’язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає, якщо:..підакцизний товар (продукцію):

  • примусово відчужено або вилучено для потреб держави у відповідності до Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану», за умови якщо у майбутньому його попереднім власником або уповноваженою ним особою не буде здійснено заходів щодо отримання компенсації за примусово відчужений підакцизний товар (продукцію);
  • передано Збройним силам України та добровольчим формуванням територіальних громад, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету для потреб забезпечення оборони держави ,органам місцевого самоврядування, а також на користь центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, сил цивільного захисту та/або закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, без попереднього або наступного відшкодування їх вартості;
  • надано як гуманітарну допомогу».

  7.2. Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, встановити ставки акцизного податку на бензин, нафтопродукти, важкі дистилятора, скраплений газ, бутан, ізобутан складає 0,00 грн.

  7.3. Скасовано п.69.10 підрозд. 10. Розд.ХХ ПКУ, щодо дії ліцензій, по яких до припинення або скасування воєнного стану на території України не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії на право:

  • виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
  • виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.»

  Але цей же пункт повністю перенесено у ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва іобігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюновихвиробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», та він є діючим:

  «Вважаються діючими ліцензії, по яких до припинення або скасуваннявоєнного стану на території України або при наявності обставин непереборноїсили (форс-мажорних обставин)не сплачено черговий платіж за ліцензію та/абозакінчився термін дії ліцензії на право:

  • виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів тарідин, що використовуються в електронних сигаретах;
  • иробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місцьвиробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

  Обов’язки щодо сплати чергових платежів/дії щодо продовження ліцензіїмають бути виконані суб’єктом господарювання протягом 30 днів, наступних за днем припинення або скасування воєнного стану в Україні.

  Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану натериторії України дозволяється імпорт та реалізація на митній території Українисигарет з фільтром (код 2402 20 90 20 згідно з УКТ ЗЕД), тютюновміснихвиробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача зелектронним управлінням (код 2403 99 90 10 згідно з УКТ ЗЕД), з маркуваннямвідмінним від маркування, передбаченим частиною третьої ст.11 цьогоЗакону, виготовлені та марковані (включаючи мову) відповідно до вимог країничлена ЄС– виробника такої продукції.

  Тютюнові вироби, що імпортуються в Україну, позначаються маркамиакцизного податку в порядку, визначеному законодавством України.

  Обіг маркованих відповідно до цього підпункту тютюнових виробівздійснюється до їх повної реалізації кінцевому споживачу, але не пізніше ніжчерез 3 місяці після припинення або скасування воєнного стану».

  7.4. На акцизних складах, які є частково зруйнованими та знаходились в районах проведення бойових дій, або тимчасово окупованих територіях збройними формуваннями Російської Федерації, облік пального та спирту етилового здійснюватиметься на підставі даних інвентаризації, проведеної після закінчення зазначених у цьому пункті подій.

  7.5. У разі наявності інформації на офіційному вебпорталі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику про відсутність можливості забезпечити продаж марок акцизного податку імпортерам тютюнових виробів, дозволяється ввезення на митну територію України тютюнових виробів, маркованих марками акцизного податку, які не є документами суворого обліку, та надрукованих за межами митної території України на замовлення виробників або імпортерів тютюнових виробів.

  Акцизний податок з тютюнових виробів, маркованих такими марками, сплачується платниками податку до подання митної декларації.

  У випадку передбаченому абзацом першим цього пункту разом з митною декларацією платник податку подає митному органу:

  • платіжний документ, який підтверджує сплату акцизного податку до відповідного бюджету в повному обсязі. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику забезпечує надання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику інформації щодо підтвердження сплачених сум акцизного податку з відповідними реквізитами платіжного документа;
  • інформацію про марки акцизного податку із зазначенням серій та номерів марок акцизного податку, якими марковані тютюнові вироби, що ввозяться на митну територію України.

  Марки акцизного податку, надруковані за межами митної території України, повинні мати розміри, кольорову гаму та реквізити, які передбачені положенням про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженим Кабінетом Міністрів України на виконання п. 226.3 ПКУ.

  Обіг маркованих відповідно до цього пункту тютюнових виробів здійснюється до їх повної реалізації кінцевому споживачу, але не пізніше ніж через три місяці після припинення або скасування воєнного стану.

  7.6. Якщо за примусове вилучене чи відчужене пальне у майбутньому не буде вимагатись компенсація, операція не є «реалізацією» пального. А отже відсутні підстави для реєстрації платником акцизного податку та реєстрації акцизних накладних.

  Якими документами гарантуються дії «у майбутньому» закон не передбачає. Можна припустити, що на дату, коли буде прийняте рішення про отримання компенсації, операцію слід буде визнати «акцизною».

  7.7. Якщо за передане пальне ЗСУ та теробороні, а також чітко визначеному переліку державних органів, не вимагається попередня або наступна компенсація операція не є «реалізацією» пального.

  Податок на прибуток                                              Суб’єкти на загальній системі оподаткування

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ