Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Акцизна накладна: як заповнити при продажу пального зі свого складу

  новини від Ед Рем

  Акцизна накладна: як заповнити при продажу пального зі свого складу

  Акцизна накладна

  Акцизна накладна: Згідно з п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), платник податку при реалізації, зокрема, пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого, зокрема, пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

  При реалізації суб’єктом господарювання пального з власного акцизного складу на власний акцизний склад пересувний, ним складається акцизна накладна у двох примірниках (п. 231.3 ст. 231 ПКУ). Такий суб’єкт господарювання повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) окремо перший і другий примірник акцизної накладної.

  В такій акцизній накладній зазначається, зокрема:
  • у полі «Коди операцій для складання в одному примірнику» – цифра «0».
  • у верхній правій частині акцизної накладної у відповідних полях зазначається номер примірника із наявної кількості примірників такої накладної – цифри «1» або «2» (номер примірника) та «2» (кількість примірників).

  При складанні другого примірника акцизної накладної у відповідному полі зазначається реєстраційний номер зареєстрованого в ЄРАН першого примірника такої акцизної накладної.

  При реалізації суб’єктом господарювання пального з власного акцизного складу на власний акцизний склад пересувний, такий суб’єкт господарювання є одночасно і постачальником і отримувачем пального, тому у рядках «Особа, що реалізує пальне» та «Особа – отримувач пального» зазначаються його реквізити.

  У рядках «Акцизний склад/пересувний акцизний склад, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне» – зазначається уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового власного акцизного складу, з якого суб’єктом господарювання фізично відвантажене (відпущене) пальне.

  У рядках «Акцизний склад/пересувний акцизний склад, на який фізично відвантажене (отримане) пальне». Зазначаються реквізити власного пересувного акцизного складу, на який фізично відвантажене пальне.

  При подальшій реалізації такого пального суб’єкту господарювання – не платнику акцизного податку з власного акцизного складу пересувного на адресу місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, складається акцизна накладна в одному примірнику, яка реєструється в ЄРАН (п. 231.3 ст. 231 ПКУ),

  в якій зазначається, зокрема:
  • у полі «Коди операцій для складання в одному примірнику» – цифра «3» (реалізація пального суб’єкту господарювання – неплатнику);
  • у полі «Умови оподаткування» – цифра «0»;
  • у полі «Напрям використання» – напрям «0»;
  • у полі «Примірник» – цифри «1» (номер примірника) та «1» (кількість примірників);
  • у рядку «Особа, що реалізує пальне» – реквізити особи, що реалізує пальне;
  • у рядку «Особа – отримувач пального» реквізити суб’єкта господарювання – отримувача пального.

  У рядках «Акцизний склад/пересувний акцизний склад, з якого фізично відвантажене (отримане) пальне» – зазначаються реквізити акцизного складу пересувного, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне, а реквізити акцизного складу/акцизного складу пересувного, на який фізично відвантажене (отримане) пальне, у відповідних рядках документа не зазначаються.

  До рядка «Адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб’єкт господарювання – неплатник податку зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки». Вносяться такі дані – код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ, область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку.

  У клітинках акцизної накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються. Крім рядків у верхній лівій частині документа, в яких відповідно до форми такого документа може бути внесена цифра «0».

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ