Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Додаткові блага: сплата послуг з виготовлення ЗПкарток работодавцем

  Додаткові блага: сплата послуг з виготовлення ЗПкарток работодавцем

  Додаткові блага: відповідно до ст. 24 Закону України від 24 березня 1995 року №. 108/95-ВР «Про оплату праці» із змінами та доповненнями за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

  Законом України від 05 квітня 2001 року № 2346-ІІІ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» із змінами і доповненнями встановлено, що платіжна картка є власністю емітента (банку) і надається клієнту відповідно до умов договору.

  Банк, який випускає платіжні картки, як правило, отримує плату за їх випуск та обслуговування. Якщо за умовами договору такі витрати бере на себе підприємство – роботодавець, то виникає питання про оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

  Підпунктом 14.1.47 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №. 2755 із змінами і доповненнями встановлено:. Що додаткові блага – кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом. Якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розд. IV ПКУ).

  Що включається бази оподаткування?

  До бази оподаткування включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю. Які надані платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах (п.п. «а» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

  Враховуючи вищезазначене, у разі, якщо умовами трудового договору передбачено надання працівнику в безоплатне користування платіжної картки. То у підприємства відсутні правові підстави для оподаткування послуг банку за виготовлення та обслуговування платіжних карток для виплати заробітної плати.

  Якщо умовами трудового договору не передбачено надання працівникам платіжних карток у безоплатне користування. То плата за обслуговування та випуск платіжних карток буде додатковим благом такого працівника з відповідним оподаткуванням.

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ