Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    ФОП набув статус пенсіонера: чи повідомляти контролюючий орган?

    ФОП набув статус пенсіонера: чи повідомляти контролюючий орган?

    ФОП набув статус пенсіонера: фізичним особам – підприємцям, особам, які провадять незалежну професійну діяльність, та членам фермерського господарства, що набули статус пенсіонера та отримують відповідно до закону пенсію, або є особами з інвалідністю окремо повідомляти контролюючий орган про такий статус не потрібно.

    Водночас, у разі якщо такі особи отримують соціальну допомогу по інвалідності від ФСС або Управління праці та соціального захисту населення. То підтвердженням встановлення інвалідності є довідка до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності. Яка надається до контролюючого органу за місцем реєстрації.

    Відповідно до частини четвертої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464):

    • Фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування,
    • особи, які провадять незалежну професійну діяльність,
    • члени фермерського господарства (якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах)

    Звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок). Якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із змінами та доповненнями, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

    Обмін даними між ДПС та ПФУ

    На сьогодні обмін даними між Державною податковою службою України (далі – ДПС), Пенсійним фондом України (далі – ПФУ) та фондами соціального страхування відбувається відповідно до протоколів обміну інформацією, розроблених на виконання Порядку обміну інформацією між Міністерством доходів і зборів України, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 19.09.2013 № 494, постановою ПФУ від 19.09.2013 № 16-1.

    Так, ДПС та ПФУ складається Протокол про обмін інформацією щодо даних про фізичних осіб (платників єдиного внеску), відповідно до норм якого ПФУ щомісяця надає ДПС інформацію щодо фізичних осіб (платників єдиного внеску) про те, що вони є пенсіонерами за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, із зазначенням дати встановлення пенсії або інвалідності.

    Право щодо визначення платників єдиного внеску, які відповідають всім вимогам, зазначеним в частині четвертій ст. 4 Закону № 2464, належить виключно ПФУ.

    Довідково: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (категорія 201.01).

    Посилання

    ще новини…..

    Замовити аудит підприємства

    ПОДЗВОНИТИ НАМ