Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    ФОП має права не використовувати РРО. Який документ за продані товари (надані послуги) видавати покупцям?

    новини від Ед Рем

    ФОП має права не використовувати РРО. Який документ за продані товари (надані послуги) видавати покупцям?

    ФОП не використовує РРО: який документ повинна надавати ФОП – платник ЄП, яка має право не застосовувати РРО та/або ПРРО, на вимогу покупців за продані товари (надані послуги) та яка передбачена відповідальність у разі ненадання відповідних документів?

    Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), РРО та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями), які відносяться відповідно до ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

    Разом з тим, п. 15 ст. 3 Закону № 265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12.05.1991 р. № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» (далі – Закон № 1023).

    Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену Законом № 1023. Але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій. Передбачених законодавством з питань оподаткування.

    Таким чином, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, яка має право не застосовувати РРО та/або ПРРО. Зобов’язана надати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою

    У разі ненадання на вимогу покупця товарів (послуг) відповідного документа фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, притягаються до відповідальності, передбаченої Законом № 1023.

    Посилання

    ще новини…

    ПОДЗВОНИТИ НАМ