Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Коригування податкового кредиту, як відобразити в ПД з ПДВ?

    Коригування податкового кредиту, як відобразити в ПД з ПДВ?

    Коригування податкового кредиту: Який порядок відображення в податковій декларації з ПДВ коригування податкового кредиту, сформованого при отриманні товарів/послуг, розрахунки з постачальником за які не проведено, при списанні кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності?

    Згідно з п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

    • придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;
    • придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи);
    • ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

    Товари/послуги, які отримані платником ПДВ та не оплачені протягом терміну позовної давності, вважаються безоплатно отриманими, оскільки відсутній факт їх придбання, як це передбачено у п. 198.3 ст. 198 ПКУ, а тому право на податковий кредит щодо таких товарів/послуг у платника податку відсутнє.

    При цьому у розумінні п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 ПКУ сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності, є безповоротною фінансовою допомогою.

    Враховуючи викладене, якщо платник податку при придбанні товарів/послуг на підставі отриманої податкової накладної сформував податковий кредит, але такі товари/послуги не були оплачені протягом терміну позовної давності, то в податковому періоді, в якому відбувається списання кредиторської заборгованості, платнику податку необхідно відкоригувати суму податкового кредиту.

    При цьому коригування податкового кредиту у вказаному випадку здійснюється на підставі бухгалтерської довідки.

    Відповідно до п.п. 3 п. 4 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок № 21), коригування податкового кредиту у разі списання кредиторської заборгованості відображається у рядку 14 розділу ІІ податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) з обов’язковим поданням додатка 1 до декларації (далі – додаток 1).

    Згідно з формою додатка 1 коригування податкового кредиту відображаються у таблиці 2. При цьому:

    • в графі 2 – зазначається індивідуальний податковий номер постачальника;
    • в графі 3.1 – дата складення бухгалтерської довідки, наприклад: «04.2017»;
    • в графі 4 – обсяг постачання (без ПДВ);
    • у графі 5 – сума ПДВ нарахована за основною ставкою;
    • у графі 6 – сума ПДВ нарахована за ставкою 7 %.

    Посилання

    ще новини….

    Замовити аудит підприємства

    ПОДЗВОНИТИ НАМ