Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Ліміти обсягів доходів ФОП з прив’язкою до кількості працівників

  новини від Ед Рем

  Ліміти обсягів доходів ФОП з прив’язкою до кількості працівників

  Ліміти обсягів доходів: сьогодні граничні обсяги доходів для ФОП зовсім не відповідають сучасним економічним умовам. Наприклад, ліміт для платників другої групи становить 5 млн грн. Якщо ж такий підприємець має 10 найманих працівників і сплачує їм середню заробітну плату по Україні 11,6 тис. грн. (за даними Держстату у 2020 році). То тільки на оплату праці він витрачає більше 1/3 граничного обсягу доходу за рік.

  Але ж у сумі доходу ще знаходиться оренда приміщень, техніка тощо.
  Це означає, що зараз граничні обсяги доходів не лише не стимулюють мікропідприємців створювати робочі місця, але і змушують приховувати реальну заробітну плату співробітникам, звітуючи про мінімальну.

  Розрахунки доводять необхідність впровадження механізму прив’язки розміру доходу до критеріїв, які б характеризували кожну групу. На думку СУП, таким критерієм має стати кількість найманих працівників. Таке рішення дозволить забезпечити сприятливі умови розвитку малого бізнесу.

  До того ж, у зв’язку з поширенням застосування РРО на платників єдиного податку 2-3 групи (а станом на грудень 2020 їх 1,2 млн) прогнозується вихід за граничні обсяги доходів щонайменше 25% платників. З них – закриття бізнесу та перехід у тінь близько 60% (179,4 тис. ФОПів). Враховуючи, що в середньому на одного такого платника приходиться один найманий працівник, така ж кількість людей втратять свої робочі місця.

  Ліміти обсягів доходів: як наслідок, недоотримання коштів у держбюджет за рік із розрахунку МЗП (6000 грн) складе 5,4 млрд грн. Але наявність нового механізму з прив’язкою до кількості найманих працівників дозволить державі забезпечити додаткові надходження по ПДФО, ЄСВ та військовому збору, а також сприятиме створенню нових робочих місць, що є критично важливим в період карантинних обмежень та падіння економіки.

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ