Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Не подання форми 20-ОПП, зможете стати ризиковим платником ПДВ

  Не подання форми 20-ОПП, зможете стати ризиковим платником ПДВ

  Не подання форми 20-ОПП: ДПС нагадує, що платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку. повідомляти контролюючі органи за основним місцем обліку про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (п. 63.3 ст. 63 ПКУ).

  Взяття на облік відбувається згідно з розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями, шляхом подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку.

  Неподання повідомлення

  Не подання форми де вказано про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП, – тягне за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень.

  У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на цих осіб у подвійному розмірі.

  За неподання форми № 20-ОПП у суб’єкта господарювання зростає ризик потрапити до переліку ризикових платників податків. Це, у свою чергу, призводить до блокування податкових накладних, проблем із реєстрацією РРО, акцизних складів та отриманням ліцензій на торгівлю і зберігання пального.

  Якщо платник податків не подав або несвоєчасно подав форму № 20-ОПП

  І в електронній базі контролюючого органу відсутня інформація про об’єкти, які використовуються ним для ведення господарської діяльності, такий суб’єкт господарювання відноситься до списку ризикових платників ПДВ, а здійснювані ним операції відповідають критеріям ризиковості операцій. І як наслідки – блокування реєстрації  ПН/РК.

  Для подання пояснень та копій документів, що підтверджують реальність господарської операції. Платнику податків необхідно довести необхідність матеріально – технічних ресурсів для здійснення такої операції (офісних, складських, виробничих та інших приміщень, обладнання, транспорту, земельних ділянок, тощо), відобразивши їх наявність у формі № 20-ОПП. Якщо форма не подавалася, то її потрібно подати до того, як будуть подані документи для розблокування ПН/РК.

  У разі невідповідності видів діяльності платника тим основним засобам, які відображені ним у формі № 20-ОПП, контролюючий орган має право відмовити в прийнятті Таблиці даних платника ПДВ. Тому суб’єкт господарювання має навести в поясненні інформацію про наявність всіх матеріально-технічних та трудових ресурсів для впровадження діяльності згідно з кодами КВЕД, які зазначені в таблиці: власних та орендованих основних засобів. Контролюючий орган перевіряє відповідність і наявність цих об’єктів шляхом порівняння наданої інформації з інформацією електронної бази даних.

  Нагадуємо!

  Перевірити інформацію про свої об’єкти оподаткування можна в приватній частині електронного кабінету: «Електронний кабінет платника податків»/«Облікові дані платника»/«Відомості про об’єкти оподаткування».

  Також звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які мають намір зареєструвати РРО/ПРРО. На обліку в контролюючому органі має перебувати і господарська одиниця (кафе, магазин), де буде використовуватись реєстратор розрахункових операцій. Якщо повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про відкриття такої господарської одиниці не подано до контролюючого органу. Платнику податків буде відмовлено в реєстрації РРО/ПРРО.

  Отримання ліцензії для торгівлі та зберігання пального також передбачає наявність необхідної матеріально-технічної бази, зокрема, спеціальних ємностей (резервуарів). Відсутність зареєстрованих у формі № 20-ОПП основних засобів – причина відмови у видачі ліцензії для ведення такого виду діяльності.

  Відсутність об’єкта оподаткування або наявність у базі неповної чи помилкової інформації про нього. Буде перешкодою у процедурі реєстрації в СЕАРП акцизних складів, які є об’єктом, пов’язаним з оподаткуванням
  (п.п. 14.1.6 п.14.1 ст.14 ПКУ).

  Надання податкової форми № 20-ОПП є одним із ключових індикаторів реальної господарської діяльності платників податків.

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ