Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Неподання повідомлення 20-ОПП, яка передбачена відповідальність?

  Неподання повідомлення 20-ОПП, яка передбачена відповідальність?

  Неподання повідомлення 20-ОПП: ДПС повідомляє, що платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку). Також за місцем розташування (реєстрації):

  • підрозділів
  • рухомого та нерухомого майна
  • об’єктів оподаткування
  • об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку)
  Об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням – це майно та дії. За якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

  Платники зобов’язані повідомляти контролюючі органи про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням.  Які знаходяться за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків. Тобто надавати форму №20-ОПП. Повідомлення за формою №20-ОПП потрібно подати до ДПС за основним місцем обліку платника податків. Строк до 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття.

  Форма №20-ОПП запроваджена для отримання від платників податків інформації про всі наявні в них:

  • об’єкти майна
  • місцезнаходження
  • переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають (використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються тощо).

  Передбачена відповідальність за неподання повідомлення за формою №20-ОПП.

  Зокрема:
  • за неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи не в повному обсязі, неподання відомостей щодо осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складання податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень; на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень;
  • за неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 680 гривень; на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, –  2040 гривень.

  Перевірити інформацію про свої об’єкти оподаткування можна в приватній частині Електронного кабінету:

  «Електронний кабінет платника податків»/«Облікові дані платника»/«Відомості про об’єкти оподаткування».

  Неподання повідомлення 20-ОПП: тож, шановні платники податків, вчасно подавайте до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою 20-ОПП за наявності у вас об’єктів оподаткування, об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням або через які провадиться ваша діяльність.

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ