Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Невірна ставка ПДВ у ПН, що робити якщо не вірно вказали ⍰⍰⍰

  новини від Ед Рем

  Невірна ставка ПДВ у ПН, що робити якщо не вірно вказали ⍰⍰⍰

  Невірна ставка ПДВ у ПН: нагадуємо платникам податків  про можливість виправлення помилки в частині застосування ставки податку у податкових накладних, складених з 01.03.2021 р.

  Розглянемо приклад:

  Суб’єкт господарювання (далі – СГ) склав та зареєстрував податкову накладну від 04.03.2021 р. на операцію з постачання сільськогосподарської продукції (за кодом 1207). Яка з 01 березня 2021 року підлягає оподаткуванню за ставкою ПДВ у розмірі 14 відсотків. Але в зазначеній податкові накладній вказав ставку ПДВ 20 відсотків.

  Нагадаємо, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Податкового кодексу України (далі – ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І  ПКУ)). Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

  Згідно з підпунктами “а” і “б” пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України, у тому числі операції з безоплатної передачі.

  Правила формування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ та їх коригування, а також складання податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних і їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) встановлено статтями 187, 192, 198 і 201  розділу V ПКУ. Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. №. 1307, зареєстрованим у Міністерстві фінансів України від 31.12.2015 р. №. 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за № 137/28267.

  Згідно з пунктами 201.1, 201.7 та 201.10 статті  201  розділу V ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлені  ПКУ терміни.

  Податкова накладна складається:
  • на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг,
  • також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

  Пунктом 192.1 статті  192 розділу V  ПКУ визначено, що у разі, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

  Разом з тим, ДПС забезпечена можливість виправлення помилок (застосування неправильної ставки податку), допущених платником при складанні податкової накладної.

  Невірна ставка ПДВ: отже, у разі, якщо СГ за операцією з постачання товарів, що підлягала оподаткуванню ПДВ за ставкою ПДВ у розмірі 14 відсотків. Склало податкову накладну із зазначенням у ній ставки ПДВ у розмірі 20 відсотків. То з метою виправлення допущеної помилки у такій податковій накладній необхідно скласти розрахунок коригування до податкової накладної, в якому:

  • у полі “Дата складання” вказати дату, на яку було виявлено помилку;
  • у графі 2.1 табличної частини розділу Б зазначити код причини коригування 104 “Зміна номенклатури”;
  • у табличній частині окремим рядком зі знаком “-“. Вказати обсяг операцій з постачання товару, щодо якого була застосована ставка ПДВ у розмірі 20 відсотків;
  • доповнити табличну частину розрахунку коригування новим рядком. В якому зі знаком “+” зазначити обсяг операцій, що підлягає оподаткуванню за ставкою ПДВ у розмірі 14 відсотків;
  •  для обох рядків має бути зазначено один номер групи коригування.

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ