Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Оплата вечірніх та нічних годин роботи працівників

  консультує Ед Рем

  Оплата вечірніх та нічних годин роботи працівників

  Оплата вечірніх та нічних годин: відповідно до ст. 54 Кодексу законів про працю України №322-VIII від 10.12.1971р. (далі – КЗпП) нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку (з 22:00 до 06:00).

  Згідно зі ст. 108 КЗпП робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі. Який встановлювається генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором. Але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

  Які саме години є вечірнім часом та доплати за роботу у вечірній час КЗпП не передбачено.

  При цьому відповідно до Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019 – 2021 роки від 14.05.2019р. (далі – Генеральна угода):

  • вечірнім вважається час з 18:00 до 22:00 та при багатозмінному режимі роботи за вечірній час встановлюється доплата у розмірі 20% годинної тарифної ставки;
  • за роботу в нічний час встановлюється доплата у розмірі 35% годинної тарифної ставки.

  Якщо суб’єкт господарювання не належить до суб’єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали Генеральну угоду. Він не зобов’язаний дотримуватись передбачених нею вимог.

  Відповідно до Листа Міністерства праці та соціальної політики України від 17.03.2011р. № 2774/0/14-11/18 для тих підприємств, що не були представлені уповноваженими представниками зі сторони власника і сторони профспілки при укладенні Генеральної угоди, обов’язковими будуть норми, соціальні гарантії, пільги, компенсації, встановлені  законодавчими та нормативно-правовими актами на державному рівні. Разом з тим слід зазначити, що законодавство не забороняє суб’єктам (підприємствам) різних форм власності застосовувати під час укладення колективного договору норми та положення чинної Генеральної угоди.

  Оплата вечірніх та нічних годин роботи працівників: тобто, якщо суб’єкт господарювання не є учасником Генеральної угоди та чинним законодавством не передбачені доплата за роботу у вечірній час. Суб’єкт господарювання не зобов’язаний оплачувати додатково таку роботу.

  Відповідно до Листа Міністерства праці та соціальної політики України від 18.05.2007р. № 376/13/84-07. Час початку і закінчення роботи підприємства та інші питання режиму роботи визначаються на підприємстві самостійно в колективному договорі або іншому локальному документі.

  Отже, години нічного часу та відсоток доплати за роботу у нічний час суб’єкт господарювання може встановити у іншому локальному акті, відмінному від колективного договору, при цьому дотримуючись вимог ст. 54 та 108 КЗпП.

  ще статті…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ