Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  ПДФО: оподаткування бонусів

  дфс

  ПДФО: оподаткування бонусів

  оподаткування бонусів

  Оподаткування бонусів: податківці розповідають, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується відповідно до п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 ПКУ, об’єктом оподаткування фізичної особи – резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

  Доходи, які включаються до загальномісячного (річного) оподатковуваного доходу, встановлено п. 164.2 ст. 164 ПКУ, зокрема:

  • дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків передбачених ст. 165 ПКУ) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни;
  • інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ (п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

  Відновідно до порядку, визначеному ст. 168 ПКУ, податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний сплатити до бюджету ПДФО у повному обсязі.

  Оподаткування бонусів:

  Отже, якщо нарахування бонусів на користь фізичної особи здійснюється у вигляді умовних балів, які у майбутньому така особа має право обміняти на товари (роботи, послуги) тобто фактично безоплатно отримати, то вартість таких товарів (робіт, послуг) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків як додаткове благо з відповідним оподаткуванням.

  Якщо вказані бонуси нараховуються у грошовій формі, тобто на рахунок фізичної особи нараховуються та виплачуються кошти, то сума таких бонусів включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків як іншій дохід та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

  Посилання

  ще новини…

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ