Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Отримання готівки на картку – фізособа повинна сплатити податок

  новини від Ед Рем

  Отримання готівки на картку – фізособа повинна сплатити податок

  Отримання готівки на картку: нещодавно апеляційний суд поставив крапку в довготривалій справі щодо оподаткування коштів, отриманих на банківський рахунок громадянина.

  Так, у липні 2016 року ГУ ДФС у Херсонській області за матеріалами Державної служби фінансового моніторингу України розпочало кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу України.

  Досудовим розслідуванням було встановлено, що ОСОБА_1, перебуваючи засновником та директором підприємства, яке займається оптовою торгівлею фарфору, скляного посуду та засобів чищення, протягом 2012 – 2016 р. імпортував вказану продукцію на підприємство з території Російської Федерації. З метою отримання необлікованих прибутків він відкрив на своє ім`я розрахункові рахунки у двох банківських установах. Надалі за домовленістю з рядом осіб, які придбавали фарфоровий та скляний посуд, для подальшої реалізації вказаної продукції без сплати податків, оформив їм доступ до рахунків за допомогою карток Visa Elektron. У такий спосіб він надав можливість цим особам самостійно здійснювати розрахункові операції за отриману продукцію. Упродовж майже 4,5 років ОСОБА_1 отримував на ці рахунки кошти від групи громадян-покупців та переводив їх у готівку без подання декларацій і сплати податків.

  Перевірка дотримання вимог податкового законодавства

  За встановленими фактами було проведено перевірку дотримання вимог податкового законодавства громадянина ОСОБА_1. За результатами якої встановлено заниження податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 5,98 млн гривень та військового збору на 266,6 тис. гривень.

  У суді платник податків обґрунтовував правомірність своєї позиції. Зокрема тим, що відкриті банківські рахунки, є рахунками підприємства, а не його особистими. А понад 50 млн гривень, які надійшли на них, є коштами від продажу продукції підприємства.

  Проте юристи Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі довели правомірність позиції контролюючого органу:. Рахунки, відкриті на ім’я громадянина, є його рахунками, як фізичної особи. А зараховані на них кошти – незадекларований та неоподаткований податком на доходи фізичних осіб і військовим збором дохід.

  Тож суди першої й апеляційної інстанцій відмовили ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог. Відповідно цей громадянин зобов’язаний сплатити до бюджету донараховані податки на загальну суму 7,8 млн гривень.

  Посилання

  ще новини….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ