Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Перенесення виробничих потужностей під час воєнного стану

  консультує Ед Рем

  Перенесення виробничих потужностей під час воєнного стану

  Перенесення виробничих потужностей: у період воєнного стану військові адміністрації західних областей України сприяють релокації підприємств з регіонів, які сьогодні знаходяться на територіях активних бойових дій.

  Такі юридичні особи активно орендують приміщення в західних областях та переносять туди свої виробничі потужності.

  Чи потрібен дозвіл на запуск виробництва в орендованому приміщенні у такій ситуації?

  Відповідно до пп. 22 п.1 ст. 1Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997р. №. 771/97-ВР (далі – ЗУ №. 771/97-ВР) експлуатаційний дозвілдокумент дозвільного характеру, що видається територіальним органом компетентного органу операторові ринку за результатами інспектування його потужності та посвідчує право оператора ринку здійснювати визначену ЗУ №. 771/97-ВРдіяльність з виробництва та/або зберігання харчових продуктівтваринного походження.

  Підпунктом 22 п.1 ст. 1 ЗУ №. 771/97-ВР визначено поняття оператор ринку харчових продуктів – суб’єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об’єктів санітарних заходів (крім матеріалів, що контактують з харчовими продуктами), і який відповідає за виконання вимог цього Закону та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

  Операторам ринку забороняється здійснювати обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей, що не пройшли державної реєстрації або не отримали експлуатаційного дозволу відповідно до цього Закону, та/або використовувати такі харчові продукти у виробництві інших харчових продуктів (п. 8 ст.20 ЗУ №. 771/97-ВР).

  Обов’язок отримання експлуатаційного дозволу не поширюється в частині відповідної діяльності на операторів ринку, які здійснюють:
  • первинне виробництво харчових продуктів тваринного походження, а також пов’язану з ним діяльність, зокрема зберігання та поводження з первинною продукцією в місці первинного виробництва, за умови що при цьому істотно не змінюється стан такої продукції;
  • транспортування харчових продуктів тваринного походження, у т. ч. тих, які потребують дотримання температурного режиму та не можуть зберігатися при температурі вище 10 °C, залишаючись придатними для споживання людиною;
  • зберігання харчових продуктів тваринного походження, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 °C, залишаючись придатними для споживання людиною;
  • виробництво та/або зберігання харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;
  • експлуатацію закладів громадського харчування та закладів роздрібної торгівлі, що відповідають вимогам, встановленим Кабінетом Міністрів України. До моменту встановлення таких вимог цей виняток поширюється на всі заклади громадського харчування та заклади роздрібної торгівлі. (п.2 ст.23 ЗУ №771/97-ВР).

  Відповідно до пп. 69 п.1 ст. 1 ЗУ №. 771/97-ВР потужності – споруди або комплекс споруд, приміщення, будівлі, обладнання та інші засоби, включаючи транспортні засоби, а також територія, що використовуються у виробництві та/або обігу об’єктів санітарних заходів.

  Перенесення виробничих потужностей: експлуатаційний дозвіл видається на потужності, що розташовані за однією адресою (з деталізацією на рівні виробничої лінії та/або харчових продуктів залежно від виду діяльності оператора ринку) і визначені оператором ринку. Отримати експлуатаційний дозвіл оператори зобов’язані на кожну окрему потужність до початку її експлуатації. Згідно з п.16 ст.23 ЗУ №771/97-ВРексплуатаційний дозвіл має необмежений строк дії.

  ще консультації……

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ