Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Первинні документи та чому ФОПи повинні їх зберігати

  Первинні документи та чому ФОПи повинні їх зберігати

  первинні документи

  Первинні документи: ДПС інформує, що платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань. На підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів. Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (ФОП), які не є платниками податку на додану вартість. Ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Платники єдиного податку третьої групи (ФОП), які є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів та витрат.

  Податкова декларація

  При заповненні податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця. Використовуються дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат. А їх показники повинні бути підтверджені первинними документами, які мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи під час проведення перевірок.

  ФОП – платники єдиного податку першої – третьої груп зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів. На підставі яких заповнювалися дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат. Що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку – ФОП. Або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – ФОП або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються, а у разі ліквідації платника податків документи за період його діяльності не менш як 1095 днів, що передували даті його ліквідації, які зберігалися в органі ДПС, в установленому законодавством порядку передаються органом ДПС до архіву.

  Незабезпечення платником ЄП ФОП зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів. Тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
  Ті самі дії, вчинені платником ЄП ФОП, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2040 гривень.

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ