Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Порядок складання ПН у разі здійснення платником податку декількох операцій з постачання товарів

  дфс

  Порядок складання ПН у разі здійснення платником податку декількох операцій з постачання товарів

  Порядок складання ПН

  Порядок складання ПН: податківці нагадують, що відповідно до пп.«а» і «б» п. 185.1 ст. 185 ПКУ об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів/послуг. Місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

  Пунктом 187.1 ст. 87 ПКУ встановлено, що датою виникнення податкових зобов’язань  з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • дата зарахування коштів віл покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку – дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої – дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
  • дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів – дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг – дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

  Згідно з п. 201.1 ст. 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку,  визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.

  З чого складається податкова накладна?

  До того ж, податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг. А також на суму коштів, що надійшли на рахунок як попередня оплата (аванс) (п. 201.7 ст. 201 ПКУ).

  Як зазначено у  зверненні, платник податку протягом дня здійснює декілька відвантажень (операцій з постачання) товарів одному і тому ж покупцю.

  Тому, у разі здійснення платником податку декількох операцій з постачання (відвантажень) товарів одному й тому ж покупцю протягом одного дня таким платником податку може бути складена на такого покупця як одна податкова накладна, в якій будуть зазначені загальні дані у розрізі номенклатури товарів, поставлених протягом такого дня, так і декілька податкових накладних до кожної операції з постачання товарів протягом такого дня.

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ