Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Порядок обліку платників єдиного внеску, внесено зміни до Положення

  Порядок обліку платників єдиного внеску, внесено зміни до Положення

  Порядок обліку платників єдиного внеску: ДПС інформує, що Міністерство фінансів України (МФУ) наказом від 28.08.2021 №. 485 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 14.09.2021 за № 1202/36824) (далі – Наказ №. 485) вніс зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок) та Положення про реєстр страхувальників (далі – Положення).

  Наказом № 485 Порядок та Положення, затверджені наказом МФУ від 24.11.2014 №. 1162 із змінами, приведені у відповідність до законів України від 08 липня 2010 року №. 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та від 16 січня 2020 року №. 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» із змінами.

  Зокрема, уточнено норми щодо організації обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) у контролюючих органах.

  Пункт 1 розділу VI Порядку викладено у новій редакції. Відповідно до якої процедури обліку платників єдиного внеску виконують контролюючі органи ДПС, визначені п.п. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та державні податкові інспекції (далі – ДПІ), які є структурними підрозділами контролюючих органів і визначені п. 41.3 ст. 43 ПКУ. Якщо у складі контролюючого органу не утворені ДПІ, процедури обліку платників єдиного внеску, що здійснюють ДПІ згідно з цим Порядком, виконує такий контролюючий орган.

  У Положенні внесені зміни, зокрема до п. 4 розділу II «Формування даних реєстру страхувальників», відповідно до яких:

  • у новій редакції викладено абзац третій щодо відомостей, які вносяться до реєстру страхувальників, а саме:

  – податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

  • додано абзац шостий наступного змісту:

  – основний вид економічної діяльності, за яким призначено клас професійного ризику (за період до 1 січня 2016 року).

  Державна податкова служба України щоденно оприлюднює на власному офіційному вебсайті дані з реєстру страхувальників про взяття на облік/зняття з обліку платника єдиного внеску (п. 5 розділу II Положення).

  Наказ № 485 набирає чинність 08.10.2021 (опубліковано в «Офіційному віснику» № 75 від 28.09.2021).

  Посилання

  ще новини……

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ