Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Послуги оренди за цінами нижче ринкових у період воєнного стану

    консультує Ед Рем

    Послуги оренди за цінами нижче ринкових у період воєнного стану

    Послуги оренди: питання формування ціни на послуги оренди ніколи не залишалось без уваги податківців. Чи існує відмінність між «звичайною ціною», «договірною ціною» та «ринковою ціною»?

    Які податкові наслідки можуть виникнути для підприємства внаслідок придбання послуг оренди за цінами нижче ринкових у період воєнного стану?

    Згідно з пп. 14.1.71 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №. 2755-VI (далі – ПКУ) звичайна ціна – ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

    Відповідно до пп. 14.1.219 ПКУ ринкова ціна – ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі, обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності – однорідних) товарів (робіт, послуг) у порівняних економічних (комерційних) умовах.

    Тобто, виходячи з положень ПКУ, можна зробити висновок, що:

    Звичайна ціна = Договірна ціна = Ринкова ціна

    Такої ж думки дотримується ДФСУ в індивідуальній податковій консультаціївід 20.04.2018 р. №. 1734/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

    У пп.14.1.71 ПКУ зазначено, що визначені договором ціни є звичайними, тобто яку б ціну платник не встановив у договорі, вона вважається звичайною, а отже, і відповідає ринковій доти, поки не буде доведено зворотне. Податківці охоче користуються цією нормою податкового законодавства та намагаються доводити зворотне.

    Визначення понять «звичайна ціна», «договірна ціна» та «ринкова ціна» під час воєнного стану не змінювалось.

    Операції, що призводять до необхідності коригування фінансового результату до оподаткування визначені у:

    • ст.138 ПКУ – різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів;
    • ст.139 ПКУ – різниці, що виникають при формуванні резервів (забезпечень);
    • ст.140 ПКУ – різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій.

    Оскільки, у зазначених вище статтях ПКУ немає вимоги коригувати фінансовий результат до оподаткування у зв’язку з придбанням послуг за договірною ціною, яка, можливо, нижче ринкової (звичайної), підприємство не зобов’язане цього робити.

    Окремих судових рішень або листів податківців щодо збільшення фінансового результату та, відповідно, збільшення податкових зобов’язань з податку на прибуток, унаслідок придбання послуг оренди за цінами нижче ринкових у неконтрольованих операціях під час воєнного стану, наразі ми не знайшли.

    ще консультації…..

    Архів

    ПОДЗВОНИТИ НАМ