Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Працевлаштування інвалідів, норматив робочих місць: деякі питання

    Працевлаштування інвалідів, норматив робочих місць: деякі питання

    Працевлаштування інвалідів: у яких документах відображається норматив робочих місць для осіб з інвалідністю?

    Норматив щодо робочих місць для осіб з інвалідністю відображається у звітності, яка щорічно подається до Фонду соціального захисту інвалідів за місцем реєстрації підприємства, установи, організації чи фізичної особи – підприємця. Форма звітності затверджена Міністерством соціальної політики України.

    Хто здійснює працевлаштування осіб з інвалідністю в рахунок нормативів?

    Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування осіб з інвалідністю у рахунок нормативів робочих місць.

    Чи включається в середньооблікову чисельність працівників для обрахунку нормативу фізична особа – підприємець?

    Ні, не включається. Адже, фізична особа – підприємець є роботодавцем. Зокрема, частина 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю» передбачено. Норматив розраховується для ФОП, які використовують найману працю, із середньообліковою кількістю штатних працівників облікового складу.

    Чи поширюється норматив для працевлаштування осіб з інвалідністю для фізичної особи – підприємця?

    Норматив робочих місць для осіб з інвалідністю поширюється як на підприємсва, установи, організації, так і на фізичних осіб підприємців.

    Якщо на підприємстві протягом року змінюється кількість штатних працівників. Як правильно вирахувати середньооблікову чисельність працівників за рік для правильного розрахунку нормативу робочих місць?

    Відповідно до частини 5 статті 19 Закону України «Про основи соцііальної захищеності осіб з інвалідністю» виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою статті 19 зазначеного Закону України, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичною особою, яка використовує найману працю, осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним, незалежно від того чи працевлаштована особа з інвалідністю на повний чи неповний робочий час.

    Тобто, для дотримання нормативу необхідно, щоб для особи з інвалідністю це було основним місцем роботи.

    Посилання

    ще новини….

    Замовити аудит підприємства

    ПОДЗВОНИТИ НАМ