Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Прискорена амортизація основних засобів

  новини від Ед Рем

  Прискорена амортизація основних засобів

  Прискорена амортизація основних засобів: ДПС нагадує,  що   відповідно до пункту 43¹ підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України   при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств на період з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2030 року платники податку на прибуток мають право під час розрахунку амортизації щодо основних засобів:

  • четвертої групи (машини та обладнання) та п’ятої групи використовувати мінімально допустимий строк амортизації, який дорівнює два роки;
  • третьої групи (передавальні пристрої) та дев’ятої групи використовувати мінімально допустимий строк амортизації, який дорівнює п’ять років.
  Основні засоби мають одночасно відповідати таким вимогам:
  • введені в експлуатацію платником податків в межах одного з податкових (звітних) періодів, з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2030 року;
  • не були у використанні.

  При цьому такі основні засоби повинні використовуватися у власній господарській діяльності. Вони не можуть продаватися або надаватися в оренду іншим особам. Крім платників податків, основним видом діяльності яких є послуги з надання в оренду майна.

  Прискорена амортизація основних засобів: у разі недотримання визначених вимог до закінчення періоду нарахування амортизації з використанням мінімально допустимих строків амортизації. Які визначені у цьому пункті, починаючи з дати введення їх в експлуатацію, платник податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбувся факт невикористання основних засобів у власній господарській діяльності або їх продаж, зобов’язаний:

  • збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму нарахованої амортизації основних засобів відповідно до цього пункту протягом податкових (звітних) періодів, в яких здійснювалося нарахування амортизації із застосуванням мінімально допустимих строків амортизації основних засобів, визначених у цьому пункті;
  • зменшити фінансовий результат до оподаткування на суму розрахованої амортизації таких основних засобів відповідно до пункту 138.3 ст. 138 Податкового кодексу України за відповідні податкові періоди.

   

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ