Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Рядок 18.2 уточнюючого розрахунку, у яких випадках заповнюється?

    Рядок 18.2 уточнюючого розрахунку, у яких випадках заповнюється?

    Рядок 18.2 уточнюючого розрахунку: відповідно до п. 200 прим. 1.6 ст. 200 прим. 1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями центральний орган виконавчої влади, що реалізує, зокрема податкову політику, має право надсилати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість:

    • реєстри – для перерахування податку до бюджету в разі подання платником податку уточнюючих розрахунків до податкових декларацій;
    • коригуючі реєстри – для уточнення інформації, зазначеної у раніше надісланих реєстрах.

    Відповідно до форми уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі – уточнюючий розрахунок), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» (далі – Порядок № 21). При від’ємному значенні графи 6 рядка 18 уточнюючого розрахунку у рядку 18.2 уточнюючого розрахунку (далі – рядок 18.2) відображається сума. Яка включається до коригуючого реєстру щодо зменшення залишку сум податкових зобов’язань, несплачених до бюджету за звітний період, який уточнюється, що обліковується Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) до виконання в повному обсязі.

    Залишок податкових зобов’язань

    Також рядок 18.2 містить довідкове поле «залишок податкових зобов’язань, несплачений до бюджету за звітний період, який уточнюється, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, на момент подання уточнюючого розрахунку».
    Пунктом 4 розд. VІ Порядку № 21 передбачено, що у графі 6 уточнюючого розрахунку відображається сума помилки (абсолютне значення).

    Отже, рядок 18.2 уточнюючого розрахунку заповнюється у випадку зменшення податкових зобов’язань за звітний (податковий) період, що уточнюється, тобто якщо графа 6 рядка 18 має від’ємне значення, та якщо у платника на момент подання уточнюючого розрахунку наявний залишок податкових зобов’язань, несплачений до бюджету за звітний період, який уточнюється, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі (довідкове поле рядка 18.2).

    Таким чином у графі 6 рядка 18.2 вказується сума з графи 6 рядка 18 (за умови від’ємного значення графи 6 рядка 18) та в межах суми, зазначеної у довідковому полі рядка 18.2. На яку зменшується залишок податкових зобов’язань, несплачений до бюджету за звітний період, який уточнюється. Обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, на момент подання уточнюючого розрахунку (абсолютне значення суми, яка включається до коригуючого реєстру).

    Водночас, якщо залишок податкових зобов’язань, несплачений до бюджету за звітний період, який уточняється. Обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, відсутній. Тобто сума податкових зобов’язань сплачена в повному обсязі, то рядок 18.2 уточнюючого розрахунку не заповнюється.

    Посилання

    ще новини….

    Замовити аудит підприємства

    ПОДЗВОНИТИ НАМ