Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Чи можна скасувати помилково складену ПН на суму компенсуючого ПДВ?

дфс

Чи можна скасувати помилково складену ПН на суму компенсуючого ПДВ?

Скасування помилкової ПН

Скасування помилкової ПН: ДФС повідомляє, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості. Включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі РК до ПН, складеному в порядку, встановленому для ПН, та зареєстрованому в ЄРПН.

Пунктом 192.1 ст.192 ПКУвизначено, що РК складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні ПН. У тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Якщо згідно з п.198.5 ст.198 ПКУ платником ПДВ безпідставно складено зведену ПН та зареєстровано її в ЄРПН. То платник ПДВ на дату виявлення помилки складає РК, в якому виводяться в «0» показники такої зведеної ПН.

У РК вказується дата складання та порядковий номер такої безпідставно складеної зведеної ПН відповідно до п.198.5 ст.198 ПКУ.

У РК, складених до ПН, зареєстрованих в ЄРПН починаючи із 01.12.2018р., код ознаки, що вказується у полі «До зведеної податкової накладної», має відповідати коду ознаки «Зведена податкова накладна», який вказано у зведеній ПН, до якої складається РК (у даному випадку код ознаки 1).

До того ж,  у графі 2.1 розділу Б табличної частини РК зазначається код причини 201, що відповідає причині коригування «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ».

Такий РК підлягає реєстрації в ЄРПН платником ПДВ, який склав таку зведену ПН.

Посилання

ще новини…

Замовити аудит підприємства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПОДЗВОНИТИ НАМ