Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Талони на паливо, як придбане за талонами відобразити правильно?

  консультує Ед Рем

  Талони на паливо, як придбане за талонами відобразити правильно?

  Талони на паливо: відповідно до п. 3 спільного Наказу Міністерства палива та енергетики України,Міністерства економіки України,Міністерства транспорту та зв’язку України,Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики «Про затвердження Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України» від 20.05.2008р. №281/171/578/155 (далі – Наказ №281) талон – спеціальний талон, придбаний за умовами та відпускною ціною обумовленого номіналу, що підтверджує право його власника на отримання на АЗС фіксованої кількості нафтопродукту певного найменування і марки, які позначені на ньому.

  Отож, талон – це документ, який підтверджує право покупця на отримання вже оплаченого палива, що зберігається на АЗС.

  Наказ №281 досить небагатослівний щодо природи самого талону та порядку відпуску за ним палива. Підпунктом 10.3.3 Наказу №281 визначено, що форму, зміст та ступінь захисту бланків талонів установлює емітент талона. При цьому необхідними елементами змісту талона є його серійний та порядковий номери.Заправлення за талонами відображається у змінному звіті АЗС за формою №17-НП.

  За умовами договору придбавається паливо, а не талони. Важливим моментом договору є дата переходу права власності на паливо.

  Як правило, перехід права власності відбувається після оплати пального. На оплачену кількість пального видаються талони з оформленням накладної на передачу покупцю певної кількості талонів на визначену кількість палива за ціною вказаною у талоні. При цьому пальне залишається на АЗС (на відповідальному зберіганні). У договорі у такому випадку повинно бути вказано, що вартість послуг зберігання включена в ціну пального, тому окремому відшкодуванню покупцем не підлягає.

  Можливий і варіант, коли постачання пального відбувається на умовах EXW (франко-завод), тобто в момент, коли продавець надає пальне покупцю на своїх площах (складах), роль яких виконують конкретно перелічені АЗС. У цьому випадку в договорі може бути зазначене, що право власності переходить до покупця в момент підписання видаткової накладної на видачу пального.

  Отримані талони покупець оприбутковує на балансі за вартістю ПММ, на які вони виписані (без урахування ПДВ).

  Потім талони необхідно видати водіям. На видачу талонів кожному водієві оформлюється накладна (наприклад, типової форми № М-11).

  Водій обмінює талони на відповідну кількість палива на будь-якій з АЗС, зафіксованих у договорі з продавцем нафтопродуктів. Разом із нафтопродуктами споживачу обов’язково видається розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції, що підтверджує факт купівлі товару (п. 9 Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою КМУ від 20.12.1997р. № 1442 (далі – Правила № 1442)). Його водій здає до бухгалтерії підприємства.

  Відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої Наказом Міністерствафінансів України від 30.11.1999р. №291 на субрахунку 203 «Паливо» також обліковуються оплачені талони на нафтопродукти і газ.

  На думку ДФС України (Лист від 13.04.2016 р. № 8702/10/26-15-40-03-16), продаж талонів у безготівковій формі не відноситься до реалізації пального в роздріб, на відміну від фізичного відпуску пального на АЗС. Тому у видаткових накладних від постачальника вказується вид пального, його кількість у літрах, вартість без ПДВ, сума акцизного податку, сума ПДВ і повна сума постачання. Також покупцю видається податкова накладна, складена у звичайному порядку. В Таблиці 1 наведено як в регістрах бухгалтерського обліку будуть відображатись придбані талони та паливо.

  Таблиця 1

  Зміст операції

  Дебет субрахунку Кредит субрахунку Сума/кількість (умовно) Примітки

  1

  2 3 4

  5

  Отримано талони на паливо

  2031 «Талони на складі» 631 «Розрахунки з постачальниками» 20791,67 грн/ 1000 л

  Оприбутковується паливо у кількості та вартості зазначеній в накладній на бланки дозволу А-95

  Відображено ПДВ

  6441 «Непідтверджений податковий кредит»

  631 «Розрахунки з постачальниками 4158,33

  Передано талони на паливо водію 2032 «Талони підзвіті водія» 2031 «Талони на складі» 207,92/ 10 л Накладна М-11 на 1 талон номіналом 10 літрів

  Заправлено паливо

  2033 «Паливо в баках авто» 2032 «Талони підзвіті водія» 207,92/ 10 л

  Фіскальний чек

  Загальна кількість та вартість заправленого палива за місяць повинна відповідати кількості та вартості палива, відображеного у видаткових накладних на паливо за місяць, отриманих від постачальника

  Списано паливо на витрат

  92, 93, 23

  2033 «Паливо в баках авто» 207,92/ 10 л

  Подорожній лист

  ще статті….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ