Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  ТЦУ: визначаємо перший звітний період з урахуванням змін до ПК

  ТЦУ: визначаємо перший звітний період з урахуванням змін до ПК

  трансфертного ціноутворення

  ТЦУ (Трансфертне ціноутворення): офіс великих платників податків звертає увагу на те , що доволі часто у суб’єктів господарювання, які  в 2019 році здійснювали контрольовані операції з пов’язаними особами, терміни звітування за якими припадають на період після дати набуття чинності більшістю змін, внесених до Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) Законом № 466,  виникає питання за який перший звітний період повинна надаватись глобальна документація з трансфертного ціноутворення (майстер-файл) та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.

  Законом № 466 внесено зміни до ПКУ, зокрема до пп. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 ПКУ, яким встановлено, що платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.

  Повідомлення про участь в міжнародній групі компаній подається центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”.

  Інформація, яку має містити повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, встановлена пп. 39.4.2.2 пп. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 ПКУ.

  Відповідно до п. 53 підрозділу 10 розділу XX ПКУ норми пункту 39.4 ст. 39 ПКУ у щодо подання платниками податків повідомлення про участь у міжнародній групі компаній – вперше застосовуються у 2021 році за 2020 рік.

  Таким чином, за 2020 рік у разі здійснення контрольованих операцій разом із звітом про контрольовані операції подається повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.

  Що стосується подання глобальної документації (мастер-файлу), то відповідно до пп. 39.4.9 п. 39.4 ст. 39 Кодексу центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, має право надіслати запит з вимогою надати глобальну документацію з трансфертного ціноутворення (майстер-файл) платнику податків, що входить до складу міжнародної групи компаній, якщо сукупний консолідований дохід міжнародної групи компаній за фінансовий рік, що передує звітному року, розрахований згідно зі стандартами бухгалтерського обліку, які застосовує материнська компанія міжнародної групи компаній, дорівнює або перевищує еквівалент 50 мільйонів євро.

  Запит на подання глобальної документації (майстер-файла) може бути направлений не раніше дванадцяти місяців і не пізніше тридцяти шести місяців з дати закінчення фінансового року. Встановленого міжнародною групою компаній, до якої належить такий платник податків. У разі відсутності відомостей про встановлений міжнародною групою компаній фінансовий рік – не раніше дванадцяти місяців і не пізніше тридцяти шести місяців після закінчення звітного року.

  Глобальна документація з трансфертного ціноутворення (майстер-файл) має бути надана платником податків до центрального органу виконавчої влади. Що реалізує державну податкову політику, протягом 90 календарних днів з дня отримання запиту.

  Якщо в Україні зареєстровані два та більше платників податків, що входять до складу однієї і тієї ж міжнародної групи компаній. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Направляє запит про надання глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файла) лише одному з таких платників податків за своїм вибором (пп. 39.4.7 п. 39.4 ст. 39 Кодексу)

  Відповідно до п. 53 підрозділу 10 розділу XX Кодексу вперше запити контролюючих органів до платників податків про подання глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу) застосовуються щодо фінансового року, який закінчується у 2021 році.

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ