Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Торгівля через інтернет та РРО, що потрібно знати підприємцям ⍰⍰⍰

  Торгівля через інтернет та РРО, що потрібно знати підприємцям ⍰⍰⍰

  Торгівля через інтернет: ДПС на постійній основі проводять семінари, тренінги, практикуми, гарячі лінії та інші заходи для суб’єктів господарювання, яким потрібно в своїй діяльності використовувати РРО/ПРРО.

  Для підприємців-«спрощенців» на сьогодні одним з найактуальніших залишається питання необхідності застосування «касового апарату». При продажу товарів через Інтернет без передоплати із доставкою перевізником або через відділення організацій зв’язку.

  Відповідно до норм чинного законодавства з 01.01.2022 року застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку ІІ-ІІІ групи при продажу товарів, робіт, послуг, у разі здійснення ними розрахункових операцій у розумінні Закону України від 06.07.1995 №. 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

  Водночас частиною другою статті 664 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо з договору купівлі-продажу не випливає обов’язок продавця доставити товар або передати товар у його місцезнаходження. Обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент здачі товару перевізникові або організації зв’язку для доставки покупцеві.

  Тобто, якщо споживач (клієнт) замовив товар на вебсайті продавця (Інтернет – магазин), не здійснював передоплату за замовлений товар. Доставка товару здійснюється службою доставки на підставі договору, відповідно до якого товар передається такій службі для доставки покупцю. У такому випадку РРО та/або ПРРО застосовується службою доставки безпосередньо при отриманні нею коштів, як оплати за товар та передачу товару покупцю. Продавець зобов’язаний вкласти у посилку видаткову накладну або інший супровідний документ, який буде свідчити про походження товару.

  Також звертаємо увагу на те, що перерахунок коштів на поточний рахунок ФОП у формі IBAN не є розрахунковою операцією між продавцем та покупцем. А є банківською операцією.

  Відповідно,  у разі перерахунку покупцем  коштів виключно на поточний рахунок у форматі  IBAN, РРО/ПРРО продавцем не застосовується.

  Посилання

  ще новини….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ