Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Передаєте працівникові товари безоплатно: що з ПДФО?

    дфс

    Передаєте працівникові товари безоплатно: що з ПДФО?

    Товари безоплатно працівнику

    Товари безоплатно працівнику: об’єктом оподаткування фізичної особи – резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, зокрема, дохід, отриманий як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

    Під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

    • К = 100 : (100 – Сп),

    де К – коефіцієнт;

    Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

     

    До того ж, дохід, отриманий платником у вигляді додаткового блага, є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

    Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати ПДФО та військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи відповідні ставки податку і збору.

    Тому, у разі якщо підприємством безоплатно передаються працівнику товари, то їх вартість включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника як додаткове благо та оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах за ставками 18% та 1,5%відповідно.

    Разом з тим для військового збору не передбачено застосування коефіцієнта, визначеного п.164.5 ст.164 ПКУ.

    Зазначена норма передбачена пп. 163.1.1 ст. 163, пп. 164.2.17 «е», п. 164.5 ст. 164, пп. 168.1.1 ст. 168, пп. 1.2 п.16 1 підрозд. 10 розд.XXПКУ.

    Посилання

    ще новини…..

    Замовити аудит підприємства

    ПОДЗВОНИТИ НАМ