Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Відмінності у алгоритмі сплати ПДФО: відокремлений та структурний підрозділи

  Відмінності у алгоритмі сплати ПДФО: відокремлений та структурний підрозділи

  Питання щодо місця сплати ПДФО завжди є актуальним, зважаючи, що законодавство містить дуже схожі поняття: «відокремлений підрозділ» та «структурний підрозділ». Розглянемо вказане питання більш детально.

  Облік платників податків в Україні здійснюється відповідно до Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» від 09.12.2011р. № 1588 (далі – Наказ №1588) дія якого поширюється, зокрема, на юридичних осіб і їх відокремлені підрозділи.

  Під платниками податків, згідно п.1.4 Наказу № 1588 розуміються юридичні особи і їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподатковування або ведуть діяльність (операції), що є об’єктами оподатковування згідно Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі – ПКУ) і на яких покладений обов’язок по сплаті податків і зборів відповідно до положень ПКУ.

  Порядок взяття на облік відокремленого підрозділу регулюється п.4 2 Наказу №1588.

  Платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) (п.63.3 ст.63 ПКУ).

  Відповідно до пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 ПКУ обов’язок по нарахуванню, утриманні й сплаті (перерахуванню) ПДФО до бюджету покладений на податкового агента, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податків. ПДФО, що сплачується податковим агентом – юридичною особою, зараховується у відповідний місцевий бюджет по місцезнаходженню (розташуванню) цієї особи (ст. 64 Бюджетного кодексу України).

  Такий порядок застосовується також відокремленими підрозділами, яким у встановленому порядку надані повноваження щодо нарахування, утримання й сплати (перерахування) у бюджет ПДФО: суми податку, нараховані ними на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до місцевого бюджету по місцезнаходженню таких відокремлений підрозділів.

  Підпунктом. 14.1.30 п.14.1 ст. 14 ПКУ передбачено, що відокремлений підрозділ для цілей розділу ІV ПКУ розуміється в значенні ГКУ. Нагадаю, що згідно з п. 6 ст. 55 ГКУ суб’єкти господарювання можуть відкривати свої філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.

  Податковим агентом при виплаті заробітної плати працівникам виробничого структурного підрозділу, розташованого на території іншої територіальної громади, ніж підприємство, є воно саме. Виходячи із усього вищесказаного, в такому випадку ПДФО повинно перераховуватись до бюджету за місцезнаходженням відокремленого підрозділу, в розумінні ГКУ, тобто за неосновним місцем обліку.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ