Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Важливо для платників ПДВ: відмова у реєстрації податкової накладної в ЄРПН – оскарження відбувається в судовому порядку

  дфс

  Важливо для платників ПДВ: відмова у реєстрації податкової накладної в ЄРПН – оскарження відбувається в судовому порядку

  Відмова у реєстрації ПН

  Відмова у реєстрації ПН в ЄРПН: з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

  Згідно зі ст. 102 ПКУ застосування строків давності визначення податкових зобов’язань становлять 1095 днів.

  Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

  Відмова у реєстрації ПН в ЄРПН, строк оскарження в судовому порядку рішення контролюючого органу про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН становить 1095 днів із дня отримання такого рішення. Якщо до подання позовної заяви платником не проводилася процедура адміністративного оскарження.

  Якщо платник скористався своїм правом на адміністративне оскарження. То рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН оскаржуються в судовому порядку в такі строки:

  • тримісячний строк – за умови, якщо рішення податкового органу за результатами розгляду скарги було прийнято та вручено платнику податків у строки, встановлені ПКУ (такий строк обчислюється з дня вручення платнику рішення за результатами розгляду його скарги на рішення податкового органу);
  • шестимісячний строк для звернення до суду встановлюється за умови, якщо рішення податкового органу за результатами розгляду скарги не було прийнято та/або вручено платнику податків у строки, встановлені ПКУ (такий строк обчислюється з дня звернення платника до податкового органу з відповідною скаргою на його рішення).

  Відповідна норма передбачена п. 56.18 ст. 56 ПКУ та частиною четвертою ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

  Посилання

  ще новини……

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ