Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Видаткова відомість, чи є порушенням відсутність підпису одержувача?

    новини від Ед Рем

    Видаткова відомість, чи є порушенням відсутність підпису одержувача?

    Видаткова відомість: відповідно до п. 27 розд. III Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. Затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №. 148 із змінами та доповненнями (далі – Положення №. 148), касир вимагає пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу. Та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів. У разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам установи/підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень – словами, копійок – цифрами). Одержувачі пред’являють паспорти чи документи, що їх замінюють, якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, та розписуються у відповідній графі документа.

    Видаткові касові ордери або видаткові відомості не приймаються для виведення залишку готівки в касі, якщо видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.

    Разом з тим, п.п. 3 п. 58 розд. VI Положення №. 148 визначено, що контролюючий орган під час проведення перевірки визначає наявність самостійно встановленого ліміту каси та його відповідність самостійно здійсненим розрахункам. Сума готівки за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями, у яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача (абзац другий п. 27 розд. III Положення №. 148), додається до залишку готівки в касі виключно в день, у якому оформлено зазначені видаткові документи, і надалі зазначена сума не береться для розрахунку понадлімітних залишків готівки.

    Враховуючи зазначене, відсутність підпису одержувача у видаткових касових ордерах або видаткових відомостях є порушенням вимог п. 27 розд. III Положення № 148.

    Водночас, пропонуємо суб’єктам господарювання звернутись до Національного банку України, як до розробника Положення №. 148, для отримання більш детального роз’яснення з порушеного питання.

    Посилання

    ще новини…..

    Замовити аудит підприємства

    ПОДЗВОНИТИ НАМ