Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Зберігання первинних документів, за що збільшено штрафи⍰

  Зберігання первинних документів, за що збільшено штрафи⍰

  Зберігання первинних документів

  Зберігання первинних документів: ДПС звертає увагу, що з 23 травня 2020 року незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених Податковим кодексом України строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених Податковим кодексом України, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень  (раніше штраф становив 510 гривень).

  Зміни передбачено Законом України від 16 січня 2020 року №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

  Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2040 гривень (раніше було 1020 гривень).

  Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання
  • первинних документів
  • регістрів бухгалтерського обліку
  • фінансової звітності
  • інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством

  також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства. Контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Протягом визначених законодавством термінів, але не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності. Для складення якої використовуються зазначені документи. Для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням – термін зберігання становить 2555 днів.

  У разі неподання податкової звітності термін зберігання зазначених документів ‒ не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів ‒ не менш як 1095 днів з дня завершення терміну їх дії).

  У разі ліквідації платника податків:
  • первинні документи
  • регістри бухгалтерського обліку
  • фінансової звітності
  • інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством

  а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів ‒ для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням), що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.

  Посилання

  ще новини….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ