Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Зміна податкової адреси: відповідальність за неподання заяви на ЄП?

    новини від Ед Рем

    Зміна податкової адреси: відповідальність за неподання заяви на ЄП?

    Зміна податкової адреси: ДПС інформує, що форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308 (далі – заява).

    Відповідно до п. 299.7 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) до реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку: найменування суб’єкта господарювання, код згідно з ЄДРПОУ (для юридичної особи), податкова адреса суб’єкта господарювання, місце провадження господарської діяльності, ставка єдиного податку та група платника податку, дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, дата реєстрації, види господарської діяльності, дата анулювання реєстрації.

    У разі зміни

    При цьому у разі зміни, зокрема, податкової адреси суб’єкта господарювання. Заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп. Не пізніше 20 числа місяця наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

    Зміна податкової адреси: разом з тим у разі зміни, зокрема, податкової адреси суб’єкта господарювання заява подається платниками єдиного податку третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни.

    У разі зміни відомостей, передбачених підпунктами 1 – 5 п. 299.7 ст. 299 Кодексу, вносяться зміни до реєстру платників єдиного податку в день подання платником відповідної заяви.

    Відповідно до п.п. 2 п.п 298.3.1 п. 298.3 ст. 298 Кодексу до заяви включаються відомості (за наявності) про зміну податкової адреси суб’єкта господарювання.

    Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку. Також за своєчасність подання податкових декларацій.

    При цьому!!! Положеннями Кодексу не передбачена відповідальність за неподання фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку першої – третьої груп заяви у разі зміни його податкової адреси.

    Водночас згідно з абзацом першим п. 299.11 ст. 299 Кодексу у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої – третьої груп вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV Кодексу, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої – третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

    Посилання

    ще новини….

    Замовити аудит підприємства

    ПОДЗВОНИТИ НАМ