Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Дата валютування коштів та дата визнання активів у фінансовій звітності

Дата валютування коштів та дата визнання активів у фінансовій звітності

Чи є право у підприємства визнавати активами кошти, які ще не надійшли на його поточний рахунок, але вже списані з поточного рахунку контрагента? Відповідь на це питання ми і розглянемо нижче.

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» № 2346-III від 05.04.2001р. (далі – ЗУ № 2346-III), а саме: «Дата валютування – зазначена платником у розрахунковому документі або в документі на переказ готівки дата, починаючи з якої кошти, переказані платником отримувачу, переходять у власність отримувача. До настання дати валютування сума переказу обліковується в обслуговуючих отримувача банку – членів платіжної системи». Порядок застосування дати валютування для банків встановлюється Національним банком України.

На підставі п. 3.4 розд. ІІІ Постанови Національного банку України «Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті» від 21.01.2004р. № 22 платник до настання дати валютування може відкликати кошти, які до зарахування на рахунок отримувача обліковуються в банку, що обслуговує отримувача.

Таким чином до дати валютування, тобто, до дати фактичного отримання грошових коштів на поточний рахунок, отримувач коштів їх не контролює, а отже, в залежності від того у відповідності до яких стандартів складається фінансова звітність:

  • на підставі абз.а) п.4.4 Концептуальної основи фінансової звітності;

або

  • на підставі п.3 Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» від 07.02.2013р. № 73,

не має права визнавати їх активами у складі фінансової звітності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *