Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Декларація з рентної плати, подаємо в період воєнного стану

  консультує Ед Рем

  Декларація з рентної плати, подаємо в період воєнного стану

  Декларація з рентної плати: чи існують певні спрощення або зміни механізму декларування з рентної плати в період воєнного стану на території України?

  Відповідно до пп. 112.8.9 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №. 2755-VI (далі – ПКУ) обставинами, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, серед інших, є вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору).

  Торгово-промислова палата України (далі – ТППУ) на підставі ст. ст. 14, 14¹ Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.1997 р. №. 671/97-ВР, Статуту ТППУ, засвідчила форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили):

  «Військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022р. №. 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні»».

  ТППУ підтверджує, що зазначені обставини з 24 лютого 2022 року до їх офіційного закінчення, є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними обставинами для суб’єктів господарської діяльності та/або фізичних осіб по договору, окремим податковим та/чи іншим зобов’язанням/обов’язком, виконання яких/-го настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання відповідно яких/-го стало неможливим у встановлений термін внаслідок настання таких форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

  Загальний офіційний Лист ТППУ засвідчення форс-мажору

  Враховуючи вищезазначене та надзвичайну, важку ситуацію з якою зіткнулась наша країна, ТППУ з метою спрощення процедури засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), розмістила 28.02.2022 р. на сайті ТППУ загальний офіційний Лист ТППУ щодо засвідчення форс-мажору, який можуть роздруковувати всі, кого це стосується.

  Окремих положень ПКУ, які б звільняли від подачі звітності та сплати рентної плати немає. Однак слід звернути увагу, що відповідно до п. 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок. Зокрема щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у т. ч. звітності, передбаченої п. 46.2 ПКУ тощо, платники податків звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

  Жодних консультацій податківців щодо спрощення або зміни механізму декларування з рентної плати наразі немає.

  ще статті …..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ