Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Виплата заробітної плати працівнику, який вступив до лав тероборони

  консультує Ед Рем

  Виплата заробітної плати працівнику, який вступив до лав тероборони

  Виплата заробітної плати: В статті розглянемо гарантії, що надаються сьогодні працівникам, які змінили знаряддя праці на зброю, та вступили до добровольчих формувань територіальних громад. Якими внутрішніми документами варто оформити увільнення від роботи працівника, який є добровольцем територіальної оборони?

  Відповідно до ч.2 ст. 24 Закону України «Про основи національного спротиву» від 16.07.2021 р. №. 1702-IX (далі – ЗУ №. 1702-ІХ), на членів добровольчих формувань територіальних громад під час їх участі у заходах підготовки добровольчих формувань територіальних громад, а також виконання ними завдань територіальної оборони, поширюються гарантії соціального і правового захисту. Які передбачені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 . №. 2011-XII (далі – ЗУ №2011-ХІІ).

  Формою контракту, затвердженою Наказом Міністерства оборони України «Про затвердження форми контракту добровольця територіальної оборони та посвідчення добровольця територіальної оборони» від 07.03.2022 р. №. 84, передбачено, що на добровольця, який уклав контракт, поширюються гарантії, передбачені ст.119 Кодексу законів про працю від 10.12.1971р. №. 322-VIII (далі – КЗпП).

  Згідно з ч.1 ст. 119 КЗпП на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

  Міністерство економіки України роз’яснило:

  «Враховуючи специфіку служби в територіальній обороні, яка може передбачати не постійне, а періодичне залучення працівника до виконання своїх обов’язків, вважаємо, що роботодавцю не потрібно в обов’язковому порядку видавати наказ про увільнення працівника від виконання роботи за трудовим договором.

  В кожному конкретному випадку слід виходити із рівня залучення працівника до участі в територіальній обороні, кількості робочого часу, який витрачає працівник на цю діяльність та ефективність і можливість виконання його обов’язків за трудовим договором.

  При цьому на час виконання працівниками обов’язків з територіальної оборони у робочий час їм гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

  Документами, що підтверджують участь в територіальній обороні є контракт добровольця територіальної оборони.

  Таким чином, підприємству варто скласти наказ про увільнення таких працівників від виконання роботи за трудовими договорами на час проходження служби з дати початку служби зі збереженням місця роботи, посади і середньої зарплати.

  Відсутність такого працівника в табелі обліку використання робочого часу позначають буквеним кодом «ІН» або цифровим 22 (інший невідпрацьований час, передбачений законодавством).

  ще статті ……

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ