Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Дивіденди: чи можна виплачувати не весь прибуток, а лише його частину?

    консультує Ед Рем

    Дивіденди: чи можна виплачувати не весь прибуток, а лише його частину?

    Дивіденди
    Під час заснування підприємства чи входження до нього як учасника (акціонера) юридична або фізична особа майже завжди розраховує на отримання прибутку. І тоді мова заходить про дивіденди.

    Дивіденди: припустимо, що у 2017 році створено підприємство, яке є платником податку на прибуток на загальних підставах у розмірі 5% при виплаті дивідендів. Засновників було троє, а в жовтні 2018 року підприємство змінило назву і їх стало 4:

    • резидент фізична особа (ПДФО – 5%, військовий збір – 1,5%);
    • нерезидент фізична особа (Білорусія) (ПДФО – 5%, військовий збір- 1,5%);
    • нерезидент фізична особа (Польща) (ПДФО – 5%, військовий збір – 1,5%);
    • нерезидент фізична особа (Польща) (ПДФО – 15%).
    За 2018 рік Товариство отримало прибуток та постало питання: чи можна виплачувати лише частину прибутку?

    Відповідно до п.2 ст.27 ЗУ №2275 Статутом товариства можуть бути встановлені умови, за яких загальні збори учасників не можуть приймати рішення про виплату дивідендів чи за яких дивіденди не можуть виплачуватися.

    Також товариство не має права виплачувати дивіденди учаснику, який повністю або частково не вніс свій вклад.

    Тобто, наявність прибутку не означає, що Товариство неодмінно зобов’язане розподілити його між учасниками. Рішення про те чи розподіляти та виплачувати увесь прибуток, чи лише його частину приймають загальні збори.

    You must be logged in to post a comment.

    ПОДЗВОНИТИ НАМ