Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Торгівля пальним із 1 липня – обов’язкова ліцензія!

  дфс

  Торгівля пальним із 1 липня – обов’язкова ліцензія!

  торгівля пальним

  Торгівля пальним: як повідомляє ДФСУ, що відповідно до внесеної зміни до діючого законодавства з 1 липня поточного року суб’єкти господарювання. Які здійснюють виробництво, оптовий, роздрібний продаж та зберігання пального, повинні отримати ліцензію на таку діяльність.

  Такі зміни запроваджено з метою скорочення обсягів тіньового ринку пального, збільшення податкових надходжень та покращення якості нафтопродуктів для споживачів.

  Зазначено, що ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання, до якої додаються документи, перелік яких визначено Законом України від 19.12.2005р.. №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

  Відповідно, для спрощення ліцензування внесено зміни до Закону №481. Згідно з якими в документах, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, не вимагається зазначати цільове призначення такої ділянки, як це було передбачено раніше. Перелік решти документів не змінився. Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах. Я кщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право виробництва пального. Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

  Звертаємо вашу увагу, що законодавством передбачено умови за якими анулюється ліцензія, серед яких, зокрема:
  • отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися / не погоджувалися такими органами;
  • встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії.

  До того ж, ДФС не забороняє суб’єктам господарювання, у т.ч. фермерам, зберігати пальне. А лише проводить підготовку до видачі ліцензій відповідно до вимог законодавства. Податківці лише перевіряють документи на відповідність вимогам законодавства. Та готуються до видачі ліцензій з 1 липня, у тому числі і на зберігання пального. За умови наявності у суб’єктів господарювання передбачених законом документів на здійснення виробництва, торгівля пальним, зберігання та реалізації, усі заявники без труднощів отримають ліцензії.

  Зміни щодо запровадження з 1 липня 2019 року ліцензування виробництва, зберігання, оптового та роздрібного продажу пального були прийняті ще наприкінці 2018 року, а тому у суб’єктів господарювання було достатньо часу для приведення своїх документів у відповідність до вимог закону. Скасування такої норми може призвести до подальшого зростання нелегального ринку нафтопродуктів.

  Посилання

  ще новини….

  Замовити аудит підприємства

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ