Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Додаток 7 до декларації з ПДВ, коли необхідно подавати?

    Додаток 7 до декларації з ПДВ, коли необхідно подавати?

    Додаток 7: ДПС звертає увагу платників податків, які протягом року проводять оподатковувані та неоподатковувані операції з ПДВ.

    За підсумками календарного року такі платники повинні здійснити перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

    Для визначення обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій за календарний рік використовуються показники податкової звітності платника податку за січень – грудень такого року. При цьому враховуються показники податкових декларацій з ПДВ за такий період, уточнюючих розрахунків, які були подані у такому календарному році. Незалежно від того, який звітний період в них уточнювався (звітний період року, за який проводиться обрахунок, чи попередніх років).

    Порядок пропорційного віднесення сум ПДВ

    Статтею 199 Податкового Кодексу України (далі–ПКУ) регламентується порядок пропорційного віднесення сум ПДВ до податкового кредиту. У разі здійснення платником податку оподатковуваних та неоподатковуваних ПДВ операцій.

    Згідно з пунктом 199.1 статті 199 ПКУ у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні. Платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 ПКУ. Та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення. Яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

    Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік.

    Визначена у процентах величина розраховується у додатку 7 (Д7) до декларації з ПДВ “Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях” та застосовується протягом поточного календарного року (пункт 199.2 статті 199 ПКУ).

    Таким чином, для визначення частки сум податкового кредиту враховуються:
    • показники декларацій  платника податку за січень – грудень;
    • показники уточнюючих розрахунків, які були подані у такому календарному році;
    •  результати такого перерахунку відображаються у 7 (Д7) до декларації з ПДВ за останній податковий період року.

    Посилання

    ще новини….

    Замовити аудит підприємства

    ПОДЗВОНИТИ НАМ